Podróże są nieodłączalną częścią naszego życia. Podróżować warto chociażby ze względu na zmianę otoczenia, możliwości poznania innych obyczajów, zwyczajów i kultury. Majówka to idealna okazja, żeby odwiedzić Polskę – zrobić wypad do miejsc lubianych i dobrze znanych, jak i zaplanować wizytę w miejsca dotąd nieznane. Gdzie w Polsce wyjechać na majówkę? Inspiracji szukaj w naszym artykule.

Warszawa

Stolica potrafi porwać. Znajdziesz tu sporo malowniczych miejsc – park „Łazienki Królewskie”, pałac królewski w Wilanowie, słynną Starówkę. Warszawę można też podziwiać z lotu ptaka np. z Pałacu Kultury i Nauki. Zaledwie godzinę od stolicy Polski znajduje się największy europejski park wodny “Suntago”. Na terenie znajduje się kilka stref, w których można odpocząć, jak i dobrze się zabawić. Do dyspozycji gości jest również dostępna opcja zarezerwowania noclegu na terenie parku. Oprócz tego w “Suntago” znajdziesz liczne restauracje oraz strefę SPA. Można również zrobić jednodniowy wypad, wówczas polecamy opcję biletu „cały dzień”.

Kraków

Chcesz poszukać smoka – wybierz się do Krakowa.😉 A tak na serio, królewskie miasto potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę. Zamek na Wawelu z bogatą kolekcją dzieł sztuki, Bazylika Mariacka, uliczki Starego miasta. Dla fanów Harrego Pottera polecamy się zainteresować tematyczną kawiarnią „Dziurawy Kocioł”. Nieopodal miasta, w Wieliczce, można odwiedzić kopalnię soli.

Opole

Miasto znane głównie z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Niemniej jednak, w Opolu można zobaczyć m.in. Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum Wsi Opolskiej, Katedrę, Kamienicę Czynszową. Będąc w Opolu warto rozważyć wycieczkę do Mosznej, gdzie odwiedzić można bajkowy zamek aż z 365 pomieszczeniami! Zobaczysz je wszystkie? 😉

Mazury

Malownicze widoki w połączeniu z ciszą i spokojem. Idealna opcja, żeby odciąć się od szybkiego biegu miasta to relaks nad jeziorem.

Góry

A może rzucić wszystko i wyjechać… w góry? Bieszczady, Karkonosze, Tatry… miłośnicy pieszych wędrówek i ładnych widoków z pewnością polecą taki rodzaj majówkowej aktywności.

Własne podwórko

Można też zostać w domowym zaciszu i urządzić spotkanie rodzinne bądź przyjacielskie. Klasyczny majówkowy grill zawsze będzie trendy, a spotkanie z najbliższymi umocni więzi społeczne.


Majówka w Polsce to idealna okazja do zwiedzenia własnego rodzimego kraju. Wystarczy wybrać destynację i towarzystwo oraz włączyć tryb „wypoczynek”.