Wiele osób już od kilku lat swoje zakupy odzieżowe robi nie tylko stacjonarnie, ale także online. Nie jest nowością zamawianie butów, koszul czy spodni w internetowym sklepie. Nierzadko przez internet kupujemy meble, ozdoby do domu czy zabawki dla dzieci. Względną nowością są natomiast zakupy online w supermarketach, których popularność znacznie wzrosła dopiero w ciągu ostatniego roku.

Głównie w związku z panującą na świecie sytuacją pandemiczną. Ale także ze znacznym przyspieszeniem naszego trybu życia, wiele osób coraz chętniej zaczęło wybierać tę właśnie możliwość.

Pojawiły się nowe sklepy bez punktów stacjonarnych, skierowane wyłącznie na sprzedaż internetową, a niemal każdy większy supermarket stworzył dla swoich klientów swoją wersję online.

Lidl – sklep online dla zabieganych

Lidl to niemiecka sieć supermarketów znanych zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Europy. Jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków sklepów charakteryzuje się szerokim asortymentem i atrakcyjnymi cenami. Obecnie w całym kraju istnieje już ponad 700 sklepów stacjonarnych Lidl.

Aby wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom swoich klientów, marka stworzyła internetową wersję swojego sklepu. Na chwilę obecną Lidl nie daje jeszcze swoim klientom możliwości zrobienia spożywczych zakupów online, jednak w sklepie online marki znaleźć można szeroki asortyment z zakresu agd, mebli czy odzieży.

W internetowym sklepie Lidl znaleźć można ponad 800 różnych produktów. Aby ułatwić klientom poruszanie się po witrynie, jak i odnalezienie potrzebnego produktu, artykuły podzielone zostały na osiem podstawowych kategorii. Są to:

  • moda,
  • warsztat i auto,
  • kuchnia,
  • dom,
  • dziecko,
  • sport i wypoczynek,
  • zdrowie i uroda,
  • ogród.

Kategorie główne zawierają w sobie także kilka podkategorii, dzięki którym odnalezienie pożądanego produktu jest jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo możliwe jest także wyszukiwanie artykułów za pomocą opcji lupy, która po wpisaniu danej frazy wyświetli listę pasujących do słowa kluczowego produktów.

Lidl – zakupy online bez wychodzenia z domu

Bez wątpienia największym atutem internetowego sklepu Lidl jest możliwość zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu, a nawet bez wstawania z fotela. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można znaleźć, wybrać i zamówić potrzebne produkty.

Sklep Lidl online wyróżnia także wyjątkowo szeroki asortyment. Wielu produktów dostępnych na stronie nie można znaleźć w stacjonarnych marketach. Robiąc zakupy w Lidlu przez internet można kupić naprawdę wiele – od piżamy i butów, przez toster czy kieliszki, na nożycach do żywopłotu lub wertykulatorze kończąc.

Zarówno poruszanie się po sklepie, jak i same zakupy online są proste, intuicyjne i przyjemne. Wszystkie potrzebne segmenty witryny są dobrze widoczne i klarownie skonstruowane, tak aby nawet osoba odwiedzająca ją po raz pierwszy była w stanie samodzielnie i bez trudu przejść od poszukiwania, aż do finalizacji transakcji.

Sposób dostawy i płatności
Lidl sklep online oferuje klientom tanią dostawę i wygodne opcje dostarczania paczek.

Lidl online – dostawa i płatności

Zakupy w internetowym sklepie Lidl są proste i przyjemne. Wszystkie funkcjonalności witryny dostosowane są do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Aby dodatkowo podwyższyć komfort i wygodę korzystania ze sklepu, marka przygotowała dla swoich klientów także kilka opcji płatności oraz bezpieczną i szybką dostawę zamówionych produktów.

Za swoje zakupy klient może zapłacić za pomocą karty płatniczej MasterCard oraz Visa, jak również za pomocą szybkiego przelewu oraz z pomocą opcji Blik. Płatności za zakupy w sklepie są w pełni bezpieczne.

Koszt i czas dostawy

Dostawa przesyłek odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz najpopularniejszych firm kurierskich, takich jak DPD czy Inpost. Możliwa jest dostawa paczki pod drzwi lub do paczkomatu. Marka Lidl planuje także w niedługiej przyszłości stworzenie własnych paczkomatów, w których klienci będą mogli swobodnie i bez kolejki odebrać swoje zakupy.

Wszystkie niezbędne informacje na temat zamówienia wysyłane są na podany przez klienta adres mailowy. W ten sposób możliwe jest stałe monitorowanie statusu swojego zamówienia. Kiedy pracownicy sklepu internetowego Lidl skompletują złożone zamówienie, system wygeneruje wiadomość o przewidywanym czasie jej dostawy; najczęściej są to trzy dni robocze. Każdy klient otrzymuje także link, który umożliwia śledzenie przesyłki już po jej wysłaniu.

Marka Lidl oferuje swoim klientom darmową dostawę przy zamówieniach na kwotę wyższą niż 199 złotych oraz dostawę za jedyne 9,99 zł, w przypadku zakupów na kwotę całkowitą mniejszą niż 199 zł.

Zarówno koszt, jak i sposób oraz czas dostawy zamówień wielkogabarytowych może nieco różnić się od standardowych, jednak również w takim przypadku wszystko przebiega według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Zakupy online w Lidlu – co jeszcze warto wiedzieć?

Produkty dostępne w sklepie internetowym Lidl to artykuły wysokiej jakości, które bez trudu sprostają oczekiwaniom wymagających klientów. Dla tych jednak, którym zakup nie przypadł do gustu, sklep przygotował możliwość bezpłatnego zwrotu w ciągu 30 kolejnych dni od dokonania zakupu.

Witryna sklepu Lidl to nie tylko bogata i długa lista dostępnych w markecie produktów. Można znaleźć tam również zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami i przydatnymi odpowiedziami, jak również podstronę kompleksowej obsługi klienta. Ponadto na stronie sklepu znajduje się zakładka Porady i inspiracje, gdzie znaleźć można artykuły i inspiracje na temat dostępnych w sklepie produktów.

Lidl online – wyprzedaż

Obok podstrony z rozwijaną listą dostępnych w sklepie produktów oraz zakładki z poradami, na stronie Lidla znajduje się także zakładka poświęcona aktualnym promocjom i wyprzedażom. Można znaleźć tam listę aktualnie przecenionych produktów, pogrupowaną na poszczególne kategorie tematyczne. W zakładce Wyprzedaż możliwe jest także ręczne wyszukiwanie interesujących nas produktów z pomocą licznych filtrów, takich jak cena, marka artykułu, czy posiadane opinie oraz rozmiary.