Home office, zakaz wychodzenia z domu bez konkretnego powodu, zakaz zgromadzeń, zabawy w parkach i ćwiczeń na otwartych siłowniach. Wszyscy to znamy prawda? O ile introwertycy jakoś sobie radzą, to ekstrawertycy, pasjonaci natury i spotkań towarzyskich czy wszyscy, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, mierzą się z nie lada wyzwaniem! W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na to, jak zostać w domu i nie zwariować.

Jeśli jesteś sportowcem

To dla Ciebie prawdopodobnie ciężki czas. Nie masz dostępu do siłowni, za to ograniczony dostęp do zajęć sportowych czy nawet podstawowego sprzętu, jakim są hantle czy gumy do ćwiczeń. Na szczęście w dobie zakupów online możesz zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze sprzęty przez internet! Wiele sklepów, takich jak na przykład Decathlon, oferuje zestawy sprzętów do ćwiczeń w domu w bardzo korzystnych cenach!

Zapewne posiadasz smartfon (bo kto go dziś nie ma?). Poszperaj w sklepach z aplikacjami. Takich do ćwiczeń jest coraz więcej. Każdą aplikację dostosujesz do swoich potrzeb ćwiczeniowych oraz poziomu zaawansowania. Dodatkowo większość z nich wysyła powiadomienia i wiadomości motywujące, tak abyś nie zapomniał o treningu!

Jeśli jesteś trenerem sportowym, zorganizuj ćwiczenia online! Będzie to trening zarówno dla Ciebie, jak i bardzo dobra motywacja dla Twoich dotychczasowych uczniów!

Jeśli jesteś entuzjastą natury i przyrody

 To czas, w którym warto pomyśleć o przydomowym ogródku, roślinach balkonowych lub tych w mieszkaniu. Zorganizuj naturę wokół siebie tak, aby poczuć się blisko niej. Jeśli mieszkasz w mieście, to dobry czas na posłuchanie śpiewu ptaków, które teraz, przy zmniejszonym ruchu samochodów, słychać nawet w najgłośniejszych dzielnicach!

Programy i książki przyrodnicze. To nareszcie moment, w którym możesz przetrzeć z kurzu leżące na półce książki przyrodnicze, na których lekturę dotąd nie miałeś czasu. Możesz też obejrzeć programy, które zawsze odkładałeś na później na rzecz przebywania w naturze. Myśl pozytywnie i już teraz zaplanuj podróże w miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić. Jeśli wszyscy dostosujemy się do zasad kwarantanny, zapewne będzie ona chwilowa, i już niedługo znów zaczniemy się cieszyć z bliskości natury.

Jeśli jesteś pasjonatem spotkań towarzyskich

 Zorganizuj Online Party! Nic prostszego! Zamów jedzenie z bezpieczną, bezkontaktową dostawą (jaką oferuje np. PizzaPortal czy Uber Eats). Skorzystaj z jednego z programów lub aplikacji, które umożliwiają przeprowadzenie telekonferencji, i wspólnie ze znajomymi ciesz się doskonałą zabawą! Alternatywą jest również granie na platformach online, które oferują różnego rodzaju gry dla dużej liczby graczy w sieci!

Zapoznaj się z sąsiadami! Jeśli Wasze balkony czy ogródki znajdują się w bezpiecznej odległości, nie ma problemu, żeby spędzić chwilę czasu na ploteczkach!

Jeśli najzwyczajniej czujesz się uziemiony i ciężko znosisz odcięcie od świata

 Jedni znoszą ten czas lepiej, inni gorzej. Pociesza to, że wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji i pozostając w domu działamy na korzyść i swoją, i innych. Spędźmy ten trudny okres z najbliższymi. Jeśli jesteśmy singlami, to idealny czas aby np. uczyć się nowego języka. Poświęćmy trochę uwagi sobie. Odrzućmy negatywne myśli. Zawsze pomocne w takich sytuacjach są porządki, aktywność sportowa, rozmowa z bliskimi (chociażby telefoniczna) czy nawet minizakupy na poprawienie humoru!