Książki o miłości dla młodzieży coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Romanse dla nastolatków stanowią bowiem gatunek literacki, który coraz bardziej przybiera na popularności. Jak jednak wybrać spośród mnogości tytułów te prawdziwie wartościowe i ciekawe? Przedstawiamy naszą listę!

Tak zwany gatunek young adult to coraz popularniejszy rodzaj literatury młodzieżowej, po którą chętnie sięgają nastolatki. Dobra książka, także książka o miłości dla młodzieży, to taka, której fabuła niepostrzeżenie wciąga czytelnika w swój świat. Jednocześnie jest to lektura wartościowa, przedstawiająca odpowiednie wartości, które młody człowiek powinien w sobie zakorzeniać.

Zapach domów innych ludzi

Zapach domów innych ludzi
Źródło: matras.pl

To ciekawa, wyjątkowa historia o miłości, ale także o życiu – jego radościach, smutkach, codzienności. Książka może spodobać się nie tylko nastoletniemu, ale także dorosłemu odbiorcy.

Historia powieści toczy się na dzikich krańcach Alaski, gdzie w odległych, dalekich od cywilizacji domach piszą się niezwykłe historie. Główna bohaterka Ruth w niewłaściwy sposób lokuje swoje uczucia, przez co przychodzi jej zmierzyć się z konsekwencjami problematycznego uczucia. Z kolei inna z bohaterek pragnie jedynie prawdziwej rodziny, ciepła i spokoju, ale obawia się, że to na pozór proste marzenie może nigdy się nie spełnić.

Zapach domów innych ludzi to pełna emocji historia zwykłych ludzi, ich uczuć, uśmiechów oraz łez. Realistycznie, niemal namacalnie przedstawione szczegóły codziennego życia sprawiają, że każda z opisanych chwil staje się niezwykle plastyczna i zajmująca. Wszystkie elementy składowe książki – jej klimat, fabuła, oryginalne tło, charaktery bohaterów – sprawiają, że naprawdę warto po nią sięgnąć!

Książkę dostać można między innymi w księgarni Matras.pl, gdzie możesz otrzymać 3,6% zwrotu za zakupy.

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Do wszystkich chłopców, których kochałam
Źródło: legimi.pl

To pierwsza z trzech części bestsellerowego cyklu autorstwa Jenny Han, której ekranizacje obejrzeć można na platformie Netflix. Wszystkie trzy tomy to ciekawe książki dla młodzieży o miłości, ale przygodę z nimi najlepiej zacząć od początku.

Głównymi bohaterkami książki są trzy siostry Song. Nastolatki kilka lat temu straciły ukochaną matkę, po której pozostała im tęsknota i – tajemnicze pudełko z listami miłosnymi. Kiedy najstarsza z sióstr wyjeżdża na studia, ktoś kradnie nastolatkom pudło na kapelusze, w którym ukryte są miłosne listy zmarłej matki.

Dalsze losy miłosnych wyznań oraz ich zaskakujących adresatów zadziwiają i wciągają. Książki już wkrótce po wydaniu stały się prawdziwym hitem wśród amerykańskich nastolatków, dlatego też szybko doczekały się ekranizacji w najpopularniejszej platformie filmowej. Fabuła harmonijnie łączy w sobie radość, smutek, codzienne perypetie nastolatek oraz wątki komediowe i wzruszające historie.

Książka dostępna jest nie tylko w stacjonarnych i internetowych księgarniach, ale także na platformie Legimi. Korzystając z linku goodie przy zamówieniu możesz zyskać do 12% zwrotu za zakupy.

Szczęście w miłości

Szczęście w miłości
Źródło: empik.com

To najnowsze dzieło Kasie West, autorki PS I like you oraz Chłopak z innej bajki. Pełna humoru i czułości fabuła wciąga już od pierwszych stron, nie wypuszczając czytelnika aż do samego końca historii.

Główna bohaterka książki, Maddie, jest spokojną dziewczyną, która nade wszystko ceni sobie swoje poukładane życie. Wszystko zmienia się jednak, kiedy pod wpływem impulsu dziewczyna kupuje los na loterii i wygrywa imponującą sumę.

Cały jej świat zmienia się o 180 stopni, jej pragnienia i marzenia także zdają się nabierać zupełnie innych barw. Wygrana wpływa na każdy aspekt jej życia – z wyjątkiem relacji z pewnym chłopakiem, który nie wiedząc o tym, co spotkało Maddie, jest dla niej niezmiennie, bezinteresownie miły. Czytelnik wraz z bohaterką przeżywa szok i szczęście, płynące z wygranej, a także odkrywa prawidłowości ludzkiej natury. Z niecierpliwością czeka na rozwiązanie tajemnicy relacji dziewczyny ze jej kolegą.

Popularną książkę znaleźć można w każdym salonie Empik. Kupując ją online z goodie możesz zyskać cashback do 6%.

Żyli długo i szczęśliwie

Żyli długo i szczęśliwie
Źródło: czytam.pl

Żyli długo i szczęśliwie to książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Nie jest to bowiem jedynie młodzieżowa książka o miłości, ale także lektura z głębokim przesłaniem. Już na początku historii dowiadujemy się o śmierci siostry głównej bohaterki. Załamana tym tragicznym wydarzeniem Megan – siostra ofiary – postanawia uciec z domu i rodzinnego miasta, aby wraz z przyjacielem ponownie odnaleźć w życiu sens i cel.

Duet rozpoczyna swoją pełną przygód, niebezpieczną podróż, która przyniesie im wiele niespodzianek, ale także życiowych lekcji. Nastolatkowie uczą się odpowiedzialności i zdają sobie sprawę z trudności i konsekwencji podejmowania własnych decyzji. Wspólnie przemierzają kolejne kilometry, razem stawiając czoła trudnościom i zbliżając się do siebie. Wzruszająca, wciągająca i dająca do myślenia historia to doskonały wybór dla ambitnych czytelników.

Pozycja dostępna jest w internetowej księgarni Czytam.pl. Księgarnia uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu można otrzymać częściowy zwrot kwoty zakupu w wysokości 5,6%.

Kłamczucha, Ida sierpniowa – Jeżycjada

Ida sierpniowa
Źródło: smyk.com

Ostatnia propozycja to tytuł, a właściwie zbiór tytułów z polskiego podwórka. Zajmująca już od lat, młodych – i nieco starszych – czytelników historia rodziny Borejków opowiada o losach dorosłych, nastolatków i zupełnie młodych bohaterów. Jeżycjada to zbiór 22 książek, w których poznajemy liczną rodzinę Borejków oraz ich najbliższych. Każdy z członków rodziny, szczególnie w wieku nastoletnim, przeżywa swoje pierwsze miłości, pierwsze zawody sercowe i uczuciowe rozterki. Tłem tych wydarzeń są rodzinne historie, które każdy z nas przeżywa we własnym domu – czasem zabawne, innym razem wzruszające lub smutne. Wszystko to sprawia, że każda z historii w Jeżycjadzie jest niezwykle życiowa i pełna.

Na szczególną uwagę zasługują tytuły Kłamczucha oraz Ida sierpniowa, ponieważ to właśnie te tomy, według wielu czytelników, stanowią najpiękniejsze książki o miłości dla młodzieży z całej serii.

Kłamczucha to historia młodej, wyjątkowo oryginalnej dziewczyny, bez pamięci zakochanej w przystojnym licealiście z Poznania, za którym przyjeżdża do Wielkopolski. Jak to jednak często w życiu bywa, los przygotował dla niej inną niż jej własna wyśniona historię. Jaką? Tego dowiemy się wraz z bohaterką.

Ida sierpniowa to młodzieżowa historia o “brzydkim kaczątku” – tytułowej Idzie niezadowolonej ze swojej urody – która w pewien upalny sierpniowy dzień poznaje wnuka swojego pracodawcy, który to – wnuk – robi na niej ogromne wrażenie, zarówno swoim wyglądem, jak i osobowością. Mimo iż bohaterka ratuje życie nowo poznanemu nastolatkowi, co znacznie zbliża ich do siebie, na drodze do jej szczęścia staje zniewalająco piękna blondynka. Pozornie prosta, lecz podszyta głębszymi przemyśleniami i wartościami historia wciąga, od samego początku każąc czytelnikowi kibicować tytułowej Idzie.

Jeżycjada to seria wyjątkowo popularna, dlatego też jej poszczególne części znaleźć można niemal w każdej księgarni, ale także w sklepie Smyk, gdzie za zakupy można otrzymać cashback w wysokości 2,4%. 

W programie cashback biorą udział takie marki jak: