Naturalne kosmetyki oraz kosmetyki organiczne to terminy używane  bardzo często zamiennie. Pojawia się w tym kontekście również często termin: kosmetyki ekologiczne. Jeśli nie masz pewności, czy produkt faktycznie jest naturalny, najlepiej sprawdź etykietę oraz wszystkie składniki widniejące na opakowaniu.

Naturalne kosmetyki do twarzy są oparte na składnikach roślinnych oraz mineralnych. Składnikami nie mogą być parabeny, produkty ropopochodne, sztuczne barwniki oraz syntetyczne środki zapachowe. Bardzo często najlepsze kosmetyki naturalne mogą się pochwalić certyfikatem naturalności lub certyfikatem eko. To sprawia, że takie naturalne kosmetyki do makijażu, na których znajduje się właśnie taki zapis, są stuprocentowo bezpieczne. Co więc je faktycznie wyróżnia i sprawia, że tak wiele osób rezygnuje z tradycyjnych kosmetyków na rzecz ekologicznych?

Niesamowita efektywność

Kosmetyki organiczne dostępne w AnnabelleMinerals, w tym też naturalne kosmetyki dla dzieci są bardzo skuteczne. A wszystko to sprawka aktywnych substancji roślinnych i ich działania. Te substancje mają również ogromny wpływ na wszystkie procesy zachodzące w organizmie. W efekcie nie podrażniają, wiążą wodę w komórkach, a paznokcie mogą się odbudować, wzmocnić, a poza tym wyglądają niezwykle zdrowo.

Na długofalowe efekty czasem przychodzi jednak chwilę poczekać, ale zdecydowanie warto. Skutki działania naturalnych kosmetyków bez chemii będą o wiele lepsze niż w wypadku aplikowania kosmetyków tradycyjnych.

Niezwykłe dopasowanie

Bardzo ważnym powodem, który przemawia za stosowaniem kosmetyków ekologicznych, w tym też kosmetyków naturalnych dla nastolatków, jest to, że są odpowiednie dla dosłownie każdej osoby. W drogeriach, supermarketach i innych placówkach znajdziesz szeroki wachlarz produktów dla wszystkich typów skóry, kosmetyki naturalne do włosów oraz paznokci.

Krótko mówiąc, polskie kosmetyki naturalne dostępne na stronie Maya są na tyle uniwersalne, że może z nich korzystać cała rodzina. Bez znaczenia jest tu płeć, typ skóry czy też wiek danej osoby. Takie produkty można bowiem stosować już od wieku dziecięcego. Warto również dodać, że przeważająca większość takich produktów przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Kompleksowe działanie

Wiele produktów organicznych ma również uniwersalne zastosowanie. Mowa w tym momencie przede wszystkim o głównych reprezentantach tej rodziny, czyli o olejach roślinnych, w postaci np. oleju kokosowego lub arganowego. Występują zarówno w charakterze kosmetyków naturalnych do twarzy z drogerii Sephora, ale również mogą pielęgnować ciało oraz włosy.

Idealnie sprawdzą się nawilżając skórę, podczas kąpieli, ale również łagodząc podrażnienia. Mało tego, mogą bowiem służyć w celu pielęgnacji niemowląt oraz dzieci. Poza tym tanie kosmetyki naturalne coraz częściej dostępne są na naszym rynku i nie są takim wydatkiem jak kiedyś, a wszystko to za sprawą ich lawinowo rosnącej popularności.

Naturalne kosmetyki błyskawicznie podbijają polski rynek
Kosmetyki naturalne są odpowiednie do pielęgnacji całego ciała, a także twarzy i włosów.

100% bezpiecznych składników

Jednym z fundamentów kosmetyków naturalnych są składniki, które nie mogą podrażniać i które nie będą szkodzić skórze. W tradycyjnych kosmetykach można więc znaleźć multum składników o negatywnym działaniu dla skóry, powodujących jej wysuszanie, podrażniających, czy też powodujących wysypki. Polskie kosmetyki naturalne z certyfikatem nie powodują takich problemów, ponieważ mają dopasowaną recepturę i są pozbawione substancji, które mogą potencjalnie zaszkodzić naszej skórze.

Używając ekologicznych kosmetyków możesz uniknąć szkodliwych składników, które są negatywne dla zdrowia i skóry. Kosmetyki naturalne do demakijażu zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się podrażnień i wszelkiej maści alergii skóry. Niezwykle łagodne substancje zawarte w kosmetykach naturalnych bez konserwantów są przyjazne dla skóry i nie powodują wysypki, ani innych dolegliwości.

Skład ma znaczenie

Biorąc do ręki opakowanie konwencjonalnego kosmetyku, najczęściej na etykiecie znajdujesz wiele składników, których skróty, nazwy kompletnie nic Ci nie mówią i są totalnie tajemnicze. Oczywiście zupełnie inaczej ta historia wygląda w przypadku kosmetyków naturalnych. Skład jest krótki, a składniki można zazwyczaj policzyć na palcach jednej ręki, a poza tym wszystkie są pochodzenia naturalnego.

Nie musisz się więc martwić o niebezpieczne działanie takich produktów, bo nawet gdy na etykiecie pojawi się jakaś tajemnicza nazwa, to możesz mieć absolutną pewność, że to zapewne ekstrakt, proteiny lub olej roślinny, a nie żadna chemia.

Środowisko zasługuje na szacunek

Szacunek dla środowiska naturalnego jest wpisany w DNA kosmetyków naturalnych. Oznacza to przede wszystkim, że opakowania, również tanich naturalnych kosmetyków, są tworzone z składników nadających się do recyklingu. Warto również zaznaczyć, że składniki, które można znaleźć w recepturze ekokosmetyków uzyskiwane są w sposób przyjazny dla środowiska, również bez nadmiernej ingerencji maszyn lub człowieka.

Bardzo istotnym faktem jest to, że proces produkcyjny odbywa się w ograniczonej ilości, by kosmetyki nie zalegały w magazynach. Co również istotne, kosmetyki naturalne nie są ani testowane na zwierzętach, ani do ich produkcji nie stosuje się składników o pochodzeniu zwierzęcym.

Które kosmetyki naturalne wybrać?

Wielkim hitem wśród polskich kosmetyków naturalnych są wszelkie masła i balsamy. Czym one dokładnie się różnią? Masło charakteryzuje się swoją gęstą konsystencją, a poza tym jest niezwykle trwałe. Co to oznacza? Po zaaplikowaniu masła nie od razu możesz założyć ubranie, więc powinno się je stosować wtedy, kiedy nic Cię nie goni i możesz oddać się błogiemu odpoczynkowi.

Z kolei balsam nie jest tak tłusty, szybko się wchłania i możesz go stosować do codziennej pielęgnacji swojej skóry. Balsam ma przede wszystkim nawilżać i odżywiać ciało. Wystarczy kwadrans, a balsam, który może być naturalnym polskim kosmetykiem, wchłania się, a więc można się ubrać i wrócić do swoich aktywności.