Wieczór panieński to ostatnia impreza przed jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, jakim jest ślub. To szczególna okazja, która wymaga także szczególnego świętowania i wyjątkowych upominków.

Wieczór panieński podzielić można na kilka najważniejszych etapów. Zazwyczaj jest to zabranie, czy nawet porwanie, panny młodej od przyszłego męża, organizacja przyjęcia, często przyjęcia-niespodzianki, podczas której konieczne jest zorganizowanie typowych gier i zabaw. Są to między innymi takie atrakcje jak przypinanie elementów do makiety, testy dopasowania małżeńskiego czy projektowanie sukni ślubnej z papieru toaletowego.

Nieodzownym elementem każdego wieczoru panieńskiego jest również wręczenie prezentu przyszłej pannie młodej. Wszystkie zaproszone osoby mogą złożyć się na jeden bardziej kosztowny prezent lub wręczyć przyszłej żonie kilka mniejszych upominków. Jaki prezent na wieczór panieński wybrać? Jaki oryginalny prezent na wieczór panieński warto kupić przyszłej pannie młodej? Oto nasze propozycje!

Voucher do salonu kosmetycznego

Voucher na makijaż ślubny lub wieczorowy
Źródło: groupon.pl

Jednym z ciekawych pomysłów na grupowy prezent na wieczór panieński jest voucher na zabieg kosmetyczny. Często jest to kupon na makijaż lub wykonanie paznokci na ślub. Tego typu vouchery znaleźć można na stronie Groupon, gdzie dodatkowo możesz odebrać do 13% cashbacku za zakupy przez goodie.

Kosztowna wizyta w salonie piękności to kolejny z wydatków, jaki przyszła panna młoda musi doliczyć do swojej ślubnej listy. Dlatego też kupon na weselny makijaż z pewnością ją ucieszy. Będzie to nie tylko odciążenie finansowe, ale także miły i praktyczny upominek.

Kolczyki ślubne

Biżuteria ślubna Apart
Źródło: apart.pl

Innym prezentem dla przyszłej panny młodej, na który warto wspólnie się złożyć, są kolczyki ślubne. Koszt nieco droższego upominku warto rozłożyć na wszystkie zaproszone na wieczór panieński osoby. Najczęściej w takim wypadku zakupem prezentu zajmuje się świadek panny młodej. Do zadania świadka należy w tym wypadku zebranie równej kwoty od każdej uczestniczki zabawy oraz wybór odpowiednich kolczyków. Warto przed zakupem dowiedzieć się dokładnie, jak wyglądać będzie suknia ślubna panny młodej oraz jakie dodatki planuje do niej dobrać. W ten sposób możliwy będzie wybór nie tylko estetycznych, ale i dopasowanych do ubioru przyszłej żony kolczyków.

Ogromny wybór pięknej biżuterii ślubnej oferuje między innymi salon Apart. Znaleźć tam można na przykład dyskretne i eleganckie złote kolczyki w kształcie półkola. Doskonale dopasują się do sukni ślubnej w stylu tradycyjnym oraz klasycznej fryzury panny młodej.

Prezent w postaci złotych lub srebrnych kolczyków ślubnych warto wręczyć przyszłej pannie młodej jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, w domu lub w hotelu, gdzie będzie mogła bezpiecznie schować upominek.

Kieliszek do szampana

Gigantyczny kieliszek do szampana
Źródło: 4gift.pl

Wieczór panieński to całonocna impreza – to nie podlega wątpliwości. Dlatego też pomysł na prezent na wieczór panieński może być pomocą w przejściu tej długiej nocnej eskapady. Upominek w postaci ogromnych rozmiarów kieliszka do szampana to coś wyjątkowego – doskonale sprawdzi się na ostatniej imprezie przed ślubem.

Humorystyczny prezent może posłużyć jako praktyczny kieliszek podczas zabawy, a po skończonej imprezie może trafić na półkę jako ozdoba i wspomnienie wyjątkowego wieczoru. Ogromny szampanowy kieliszek doskonały na wieczór panieński znaleźć można w internetowym sklepie z upominkami 4Gift.pl. Kieliszek można dodatkowo ozdobić zabawnym grawerem i wręczyć w prezencie razem z odpowiednią butelką dobrego szampana.

Dodatkowo zamawiając na 4Gift.pl za pośrednictwem goodie zyskasz 6,4% zwrotu za zakupy.

Podwiązka ślubna

Podwiązka ślubna na szczęście
Źródło: e-marilyn.pl

Na ślubie nie może zabraknąć obrączek, bukieciku, czegoś niebieskiego, starego, pożyczonego, a także podwiązki na nodze panny młodej – najlepiej w kolorze błękitnym, na podwójne szczęście!

Często panna młoda sama kupuje ślubną podwiązkę, jednak zdarza się, że przez ogrom przedślubnych obowiązków zapomina o tym ważnym drobiazgu. Elegancka, dyskretna podwiązka to być może niezbyt oryginalny prezent na wieczór panieński, ale tradycyjny upominek, który z pewnością ucieszy przyszłą żonę! Niebieska podwiązka do drobny gest, który pomoże przyszłej pannie młodej wypełnić wszystkie ślubne warunki, gwarantujące szczęśliwe pożycie małżeńskie!

Eleganckie, koronkowe podwiązki znaleźć można w salonie Marilyn. Za zakupy przez goodie możesz zyskać 7,2% cashbacku. 

Planner ślubny

Planer ślubny
Źródło: empik.com

Wieczór panieński organizuje się zaraz przed ślubem lub dużo wcześniej, nawet na kilka miesięcy przed uroczystością. W przypadku tej drugiej opcji ciekawym i przydatnym pomysłem na prezent dla przyszłej żony jest ślubny planner, czy też ślubny organizer.

Jest to pojemny notes, zaprojektowany specjalnie z myślą o przyszłej pannie młodej, która potrzebuje miejsca na wszystkie niezbędne notatki i informacje dotyczące ceremonii ślubnej oraz wesela. W organizerze powinny więc znaleźć się miejsca na kontakty, listę gości, planowane menu czy terminy nauk przedmałżeńskich lub lekcji tańca.

W salonie Empik znaleźć można wiele pięknych organizerów ślubnych, pomocnych w zaplanowaniu wszystkich najważniejszych aspektów tego ważnego wydarzenia. 100-stronicowy planner dostępny w salonie Empik pomieści wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ślubu i wesela, a jego zdobiona okładka ze złotymi obrączkami będzie stanowić estetyczne i miłe przypomnienie nadchodzącego dnia.

Dodatkowo za zamówienie na Empik.com za pośrednictwem goodie możesz otrzymać do 6% cashbacku.

Szlafrok z napisem

Szlafrok z nadrukiem dla panny młodej
Źródło: wish.com

W ostatnim czasie popularnym prezentem z okazji wieczoru panieńskiego stał się satynowy szlafrok z personalizowanym napisem. Tego typu prezent, wręczany podczas wieczoru panieńskiego, panna młoda zakłada najczęściej w dzień ślubu, podczas przygotowań. Prezent jest wygodny i estetyczny, umożliwia wygodne i sprawne przebranie się po wykonaniu makijażu i fryzury bez obawy o ich uszkodzenie.

Często szlafrok zakłada nie tylko panna młoda, ale także pomagające jej druhny. W takich strojach można dodatkowo wykonać sobie krótką, zabawną sesję przedślubną. Coraz częściej zdarza się bowiem, że fotograf towarzyszy młodym już podczas ich przygotowań.

Satynowe szlafroki dostępne są na przykład w internetowym sklepie Wish. Znaleźć tam można szlafroki z takim napisem jak: Team Bride, Panna Młoda czy Tak!.

Istnieje także możliwość zamówienia szlafroka – lub kilku – z indywidualnie wybranym napisem, na przykład z imieniem panny młodej oraz datą ślubu.

Za zakupy na Wish.com przez goodie możesz odebrać 1% zwrotu wydanych środków.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: