Obchodzenie Dnia Dziecka rozpoczęło ustanowienie go świętem w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tego czasu w wielu krajach na świecie pierwszy dzień czerwca zarezerwowany jest dla najmłodszych.

Oczywiście nieodzownym elementem tego święta jest wręczanie dzieciom prezentów – od rodziców, dziadków oraz wujków i cioć. Mogą to być zupełnie drobne upominki takie jak słodycze czy kolorowanki lub też nieco bardziej wyszukane niespodzianki. Jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać dla chłopca? Podpowiadamy!

Hulajnoga

Hulajnoga Rockster
Źródło: mamabrum.eu

Hulajnoga to ostatnio bardzo popularny i przyjazny środowisku środek transportu. Używają jej nie tylko dzieci, ale także dorośli. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne hulajnogi, jak i pojazdy z napędem elektrycznym. Może być doskonałym pomysłem na prezent dla chłopca, lubiącego aktywnie spędzać czas.

Dla kilkulatka warto wybrać bezpieczniejszą i stabilniejszą, trzykołową wersję hulajnogi. Nie tylko umożliwia ona spożytkowanie ogromnych zapasów energii malucha, ale także zapewnia mu całkowite bezpieczeństwo zabawy. Hulajnoga trójkołowa jest lekka i prosta w użyciu. Możliwa jest również regulacja jej wysokości, dzięki czemu pojazd będzie rósł razem z dzieckiem. Mały wariant hulajnogi jest doskonałym przygotowaniem do korzystania z jej klasycznej, dwukołowej wersji.

Dla nieco starszego chłopca można już natomiast śmiało wybrać tradycyjną, dwukołową hulajnogę. Najlepszym wyborem będzie stabilny pojazd o dużych, gumowych lub poliuretanowych kołach, wyposażony w hamulce. Wysokiej jakości hulajnoga sprawdzi się niemal na każdej nawierzchni, zapewniając chłopcu bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Obie wersje hulajnogi znaleźć można w sklepie dziecięcym Mama Brum. Dla wszelkiej pewności, do hulajnogi warto także dokupić kask ochronny.

Sklep Mama Brum uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu za zakupy możesz otrzymać 6,4% cashbacku.

Jajo dinozaura

Magiczne jajo dinozaura
Źródło: 4kidspoint.pl

Jeżeli Twoje dziecko, zamiast jeździć na hulajnodze czy biegać za piłką, woli nieco spokojniej odkrywać świat, dobrym pomysłem na prezent dla niego może być zabawka – jajo dinozaura. To doskonały upominek dla małych paleontologów oraz maluchów o zacięciu naukowym. Jajo dostępne w sklepie dziecięcym 4Kids Point pozwala rozwijać żądne wiedzy młode umysły oraz wzmacniać w dziecku naturalną ciekawość świata.

Jajko włożone do wody można następnie obserwować przez kolejne dwie doby. Po tym czasie wykluje się z niego świecący w ciemności dinozaur – tyranozaur, triceratops, spinozaur, stegozaur, trachiozaur lub ankylozaur! Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4. roku życia i stanowi wyjątkowy, ciekawy i oryginalny prezent na Dzień Dziecka.

Jeśli podczas zakupów w 4Kids Point skorzystasz z linku goodie możesz otrzymać 2,8% cashbacku.

Zdalnie sterowany pojazd

Buggy, samochód zdalnie sterowany
Źródło: smyk.com

Wielu chłopców wprost uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy związane z samochodami oraz innymi pojazdami. Zabawa czy to resorówką, czy większym modelem auta lub pociągu, wywołuje na twarzy młodego miłośnika motoryzacji uśmiech radości.

Ciekawym pomysłem dla młodego pasjonata samochodów jest zdalnie sterowane auto. Pojazd Buggy dostępny w salonie Smyk to doskonały upominek dla chłopca powyżej szóstego roku życia. Pojazd nie tylko gwarantuje wyjątkowo udaną zabawę, ale także wspomaga naukę zdolności manualnych i patrzenia przestrzennego. Dzięki pojazdowi przyszły rajdowiec nauczy się odpowiednio planować swoją trasę, biorąc pod uwagę panujące na niej warunki i rodzaje nawierzchni.

Pojazd może być używany zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Zasięg nadajnika to około 30 metrów, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć samochód, to 18 km/h. Taki prezent jest również doskonałą okazją na wspólne spędzenie czasu ojca z synem – w dodatku na dobrej zabawie!

Zamawiając w sklepie Smyk możesz odebrać 2% cashbacku, czyli zwrotu pieniędzy wydanych na zakupy.

Zestaw małego majsterkowicza

Zestaw narzędzi dla dzieci
Źródło: brykacze.pl

Jeżeli lubisz majsterkować i chcesz zarazić swoją pasją także syna, warto kupić mu na Dzień Dziecka wyjątkowy zestaw małego majsterkowicza. Jest to doskonały pomysł na prezent dla każdego młodego miłośnika manualnych prac – pozwala rozwijać zarówno kreatywne, jak i techniczne myślenie.

Komplet majsterkowicza dostępny w sklepie Brykacze to świetny wybór na prezent dla kilkuletniego pasjonaty, który chętnie zagląda do garażu czy warsztatu, dopytując o działanie poszczególnych narzędzi. Zestaw składa się niemal z 80 elementów takich jak imadła, piły, młotki, kombinerki oraz komplety śrubek i nakrętek. Wszystkie części zestawu wykonane zostały tak, aby nie stanowić zagrożenia dla najmłodszych i zapewnić im dobrą, ale także bezpieczną zabawę.

Puzzle

Puzzle tor wyścigowy
Źródło: fikomiko.pl

Puzzle to prezent wyjątkowo uniwersalny. Doskonale sprawdzi się jako upominek na Dzień Dziecka zarówno dla dwu czy trzylatka, jak i nieco starszego chłopca. W sklepie Fiko Miko dostępnych jest wiele ciekawych zestawów puzzli, dopasowanych do wieku i umiejętności dziecka. W sklepie znaleźć można zarówno kilkuelementowe puzzle dla najmłodszych, jak i komplety składające się z ponad 100 elementów dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

Jako prezent na Dzień Dziecka dla 9-latka lubiącego logiczne i wymagające cierpliwości zabawy, sprawdzi się na przykład 120-elementowy zestaw puzzli z torem wyścigowym. Zapewni doskonałą zabawę i wesprze rozwój wyobraźni oraz logicznego myślenia. Układanie puzzli to świetna rozrywka nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny.

Kupując w sklepie Fiko Miko zyskujesz zwrot pieniędzy wydanych na zamówienie w postaci do 4,8% cashbacku.

Książka

Książka - Nowe przygody Mikołajka
Źródło: matras.pl

Książka stanowi doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla malucha w każdym wieku. Już od najmłodszych lat warto bowiem pokazywać dzieciom, jakie bogactwo niosą za sobą książki. Kształtują wyobraźnię, pomagają otworzyć się na świat, a ponadto wspierają naukę i zapamiętywanie zasad ortografii i gramatyki oraz rozbudowują słownictwo młodego człowieka.

W księgarni Matras znaleźć można rozmaite pozycje, dopasowane do wieku dziecka, które otworzą przed nim nowy świat i przedstawią wyjątkowe historie. Dla ośmio-, dziewięcio- lub dziesięciolatka dobrym wyborem jest na przykład seria książek o Mikołajku – Mikołajek i inne chłopaki, Mikołajek ma kłopoty czy Nowe przygody Mikołajka. Książki opowiadają o rozmaitych przygodach kilku chłopców z jednej klasy – o wpadaniu w różnego rodzaju tarapaty i sposobach radzenia sobie z nimi, ale także o koleżeńskości i szkolnej codzienności.

Kupując w sklepie Matras z goodie możesz zyskać 3,8% cashbacku.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: