Lato to znakomity czas na urlop. Wymarzone destynacje, odpoczynek od szybkiego tempa życia, chwila dla siebie, żeby nabrać sił. To jest urlopowe marzenie większości z nas. Kiedy bilety już kupione, nocleg zarezerwowany i podróż jest przed Tobą, pamiętaj o ważnym atrybucie wyjazdowym – wygodnej walizce!

Jaka jest idealna walizka podróżnicza? Zapewne sporo z nas odpowie: „Najlepiej wytrzymała i pojemna”. A na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze walizki? Poznaj kilka szczegółów poniżej.


Zwróć uwagę na rozmiar i wagę

Rozmiar walizki jest istotny, szczególnie, jeżeli podróżujesz samolotem i zabierasz ją jako bagaż podręczny. Żeby wybrać walizkę do samolotu, najpierw sprawdź wymagania danej linii lotniczej. Dla przykładu, wymiary podręcznej walizki na kółkach w Wizz Air i w LOT Polish Airlines to 55 x 40 x 23. Natomiast walizka podręczna w Ryanair to 55 x 40 x 20.

Oczywiście, jeżeli wyjeżdżasz na dłużej za granicę  lub podróżujesz w większym gronie, to warto zastanowić się  nad większą walizką. Będzie bardziej pojemna, dzięki czemu zabierzesz więcej niezbędnych rzeczy.

W trosce o swoje zdrowie wybierz lekką walizkę (najlepiej na kółkach), która przy maksymalnym zapełnieniu nie sprawi problemów z przetransponowaniem.


Zwróć uwagę na kółka, materiał i kolor

Kółka w walizce najlepiej wybierać  kauczukowe. Są one bardziej wytrzymałe i nie tak głośne, jak ich plastikowe odpowiedniki. Oprócz tego, zastanów się nad wyborem walizki na czterech kółkach z możliwością obrotu o 360°. Zwiększy to możliwość manewrowania, które jest bardzo pomocne w wąskich przejściach (szczególnie w pociągu).

Materiał walizki też odgrywa ważną rolę. Jeżeli jesteś samochodowym typem podróżnika, to lepiej wybrać miękki materiał (chociażby ze względu na to, że taką walizkę można łatwo ułożyć w bagażniku samochodu wraz z innymi rzeczami). Jeżeli natomiast częściej podróżujesz innymi środkami transportu (np. samolotem) – zainwestuj w walizkę z twardych, ale jednocześnie lekkich materiałów. Taka walizka powinna być przede wszystkim wytrzymała i odporna na rzucenia, uderzenia i pęknięcia.

Kwestia koloru jest dość indywidualna. Walizkę o jaskrawych kolorach bądź w jakiś wzór o wiele łatwiej jest zauważyć w gąszczu innego bagażu. Natomiast jasne kolory nie są dobrym wyborem, ponieważ dość szybko na walizce będzie można zobaczyć wszelkiego rodzaju porysowania i zabrudzenia.


Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Co się dzieje z bagażem, który został nadany lub chwilowo został pozostawiony bez uwagi? Sytuacje zdarzają się różne, ale zawsze warto się zabezpieczyć.

Pamiętaj, aby Twoja walizka miała zamek z kodem. W ten sposób uchronisz swoje rzeczy od niespodziewanej kradzieży. Dodatkowo możesz zabezpieczyć swoją walizkę zakładając specjalny pas bagażowy lub owijając ją w folię (tę usługę znajdziesz na lotnisku).

Wybierając walizkę, chcemy mieć dobrą jakość za niską cenę. Niestety w większości przypadków te zmienne wykluczają się, czyli im lepsza jakość, tym wyższa cena. Czy w związku z tym trzeba zrezygnować z dobrego produktu? Z goodie możesz kupić dobrą walizkę za rozsądną cenę. Zapoznaj się np. z ofertą Wittchen bądź Puccini, zgarnij fajne rabaty, a dodatkowo – atrakcyjny cashback, czyli zwrot części wydanych na zakupy środków.

Życzymy mądrych zakupów i udanych wojaży! 😊

Źródła:

poza-domem.pl

travelfashiongirl.com