Wiosna, lato… piękna pora! Jest zielono dookoła i coraz dłużej chce się przebywać poza domem – spędzać czas na łonie natury, spotykać się ze znajomymi i spacerować po mieście. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym czasie należy szczególnie zadbać o dobrostan skóry – uważać na wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne oraz wysuszenie. W artykule poznasz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry latem.

Uważaj na słońce

W okresie wiosenno-letnim należy szczególnie uważać na promieniowanie słoneczne. Najlepiej nie przebywać na słońcu w godzinach największej aktywności, czyli pomiędzy godziną 11 a 15. Drugi ważny punkt, to dobór odpowiedniego kremu z filtrem SPF, który będzie chronił Twoją cerę, zapobiegając m.in. wczesnemu starzeniu się komórek. Istnieje szeroki wybór kremów z filtrem, które będą kompatybilne z kosmetykami. Trzeba tylko wybrać odpowiednią konsystencję.

Odpowiednio nawilżaj

W wysokich temperaturach nasz organizm jest bardzo podatny na przesuszenie. Chodzi tu o odwodnienie, „przegrzanie się” organizmu i wysuszenie z powodu braku wody. Pamiętaj o tym, żeby pić odpowiednio dużo płynów, nosić kapelusz, żeby osłaniać twarz oraz nanosić krem z filtrem SPF każdorazowo po wyjściu z wody. Oprócz tego, warto mieć kremy i balsamy nawilżające, które zawierają d-pantenol, aloes, ogórek itp. Wybierając kremy do twarzy postaw na takie, zawierające witaminy A,E,F, które wspomagają odbudowę warstwy ochronnej i łagodzą poparzenia.

Uważaj na podrażnienia

Opalona skóra jest bardzo wrażliwa. Zatem unikaj wszelkiego rodzaju rzeczy, które mogą ją dodatkowo podrażnić. Chodzi tutaj oczywiście o unikanie mycia się gąbką, czy używania różnego rodzaju peelingów. Zamiast tego do pielęgnacji skóry używaj łagodzących, szybko wchłaniających się balsamów.Kosmetyków do pielęgnacji skóry latem istnieje naprawdę dużo. Trzeba wiedzieć, które będą odpowiednie dla Ciebie, czyli pasujące do Twojego fototypu, typu cery i jej indywidualnych właściwości. Jeżeli masz wątpliwości, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem, który podpowie, jak prawidłowo zadbać o skórę.


Natomiast, jeżeli masz swój wybrany typ kosmetyków, przypominamy, że możesz je kupić w korzystnych cenach np. w Hebe. Warto wiedzieć, że kupując z goodie, możesz dodatkowo zaoszczędzić zgarniając cashback za zakupy online.


Życzymy słonecznego dnia! 😊