W ciągu roku jest wiele ważnych okazji, które można świętować w gronie znajomych z pracy. Wśród nich także ta, kiedy wręczamy prezent szefowi. Niezależnie od tego, jakie święto obchodzi właśnie nasz przełożony – imieniny, urodziny, jubileusz firmy czy jakąkolwiek inną rocznicę, pomysł na prezent dla szefa powinien mieścić się w pewnym kanonie. Czasem też opłaca się podjąć ryzyko i potraktować taki podarunek z przymrużeniem oka.

Nasz szeroki ranking pozwoli Ci wybrać odpowiedni gadżet prezentowy, dopasowany do charakteru i temperamentu obdarowywanej osoby. A więc co kupić szefowi?

1. Spersonalizowany prezent dla szefa

Nie ma to jak prezent od serca, który ma swój osobisty charakter. Takie właśnie są klasyczne pióra i długopisy. Przedmioty ponadczasowe i eleganckie, na których możesz wygrawerować imię szefa lub jego inicjały. Ten unikatowy podarunek będzie pasował jako prezent świąteczny dla szefa i na szereg innych okazji, w tym także na pożegnanie szefa. Takie i podobne upominki znajdziesz na allegro.pl, a na dodatek otrzymasz do 3% zwrotu za wydane na zakupy środki.

Jeśli szef lubi podróżować dobrym pomysłem może być spersonalizowana mapa świata, która będzie stanowiła świetną dekorację biura. Nie można również zapomnieć o gustownych zestawach biurowych, które elegancko wyglądają i potrafią nadać szlachetnego wyglądu całemu gabinetowi.

2. Prezent dla szefa na Święta

Podczas Świąt pracownicy bardzo często otrzymują premie, nagrody, wszelakie vouchery, czy też obiecane podwyżki. Krótko mówiąc, to wyjątkowy czas, kiedy to dostaje się prezenty z wielu źródeł. Szef nie powinien zostać pokrzywdzony w takiej sytuacji i również zasługuje na mały podarek. Miłym gestem będzie nawet mały upominek świąteczny, który na pewno ucieszy Twojego szefa. Taka inicjatywa na pewno spowoduje, że szef nie pozostanie obojętnym.

Co konkretnie można sprezentować przełożonemu w tym magicznym okresie? Szefowi z pewnością przyda się odpoczynek, tak więc dobrym pomysłem będzie voucher na zabiegi relaksujące, takie jak masaż, spa czy inny konkretny zabieg wellness, których obecnie na rynku mamy całe mnóstwo. Idealnym momentem, aby podarować szefowi ten upominek jest oczywiście wigilia firmowa.

3. Elegancki upominek

Pasuje do wielu okazji, ponieważ sprawdzi się jako prezent dla szefa na pożegnanie, a taki miły gest wyraża Twój szacunek i uznanie. Pasuje również jako pomysł na prezent na urodziny szefa. Najlepsze upominki to te uniwersalne.

O czym konkretnie mowa? Skórzany, stylowy portfel z monogramem, pendrive z grawerem, idealny podczas niezliczonych briefingów oraz prezentacji czy też grawerowana karafka, na którą możesz złożyć się z kolegami z pracy. Możliwości jest bez liku. Taki dedykowany upominek dla szefa na 10-lecie firmy sprawi, że obdarowany poczuje się doceniony. Poza tym całkiem słusznie uzna, że podarek jest sprawą wyjątkowo przemyślaną i dopracowaną. Portfele oraz inne ciekawe męskie akcesoria znajdziesz w Reserved, gdzie obecnie trwa wyprzedaż towaru nawet do -70%.

Czy elegancki prezent dla szefa w ogóle istnieje?
Eleganckie akcesoria to popularny prezent dla szefa.

4. Oryginalny prezent dla szefa

Trafione prezenty dla szefa na imieniny pozwolą nam na utrzymanie pozytywnych relacji z przełożonym i na zyskanie jego aprobaty, a przecież dobre wrażenie czasem jest najważniejsze. Nietuzinkowe, niesztampowe upominki są również dowodem na to, że jesteś człowiekiem, który nie stawia na gotowe rozwiązania, tylko lubi nieco pogłówkować.

Załóżmy, że Twój szef jest zawołanym melomanem, wtedy na pewno dużą radość sprawi mu karnet do filharmonii lub opery. Jeśli szef kocha motoryzację, wtedy można pomyśleć o przejażdżce na torze luksusowym samochodem. Z kolei, gdy pasjonuje się np. golfem, wykup mu lekcję z uznanym profesjonalistą. Upominki dla szefa nawiązującego do jego pasji będą zawsze trafione.

5. Śmieszny prezent z dystansem 

W sytuacji, gdy z szefem łączą cię bliskie, niemal przyjacielskie kontakty, a klimat waszej firmy jest raczej luźny, wtedy śmiało możesz zdecydować się na np. na prezent dla szefa na 50 urodziny, który jest nie do końca poważny, a jednak nadal mieści się w akceptowalnych granicach i dopuszczalnych ramach. Pamiętaj mimo wszystko, że dobre, koleżeńskie relacje to jedno, lecz wciąż to Twój kierownik i nie możesz przesadzić i postawić przełożonego w jakiejś niekomfortowej, przykrej sytuacji. Dlatego też decyzja o wręczeniu niestandardowego prezentu, który możesz znaleźć w sklepach Pepco , powinna być przemyślana

Jakie to mogą być podarki? Stylizowana okładka poczytnego ekonomicznego lub społecznego periodyka z jego zdjęciem i podpisem „Boss of the year”. Z jednej strony można się uśmiechnąć, a z drugiej taki podarek wyraża uznanie dla osiągnięć przełożonego. Inne prezenty dla szefa od pracowników mogą opierać się na znajomości jego hobby i dopasowaniu właśnie do niego charakteru niespodzianki. Szef ma nietypowe hobby, ukochaną kapelę, uwielbia piłkę nożną i ma ukochany klub…Takie informacje to samograj i warto z nich skorzystać przygotowując wyjątkowy podarunek!

6. Prezent dla samodzielnego szefa

Sprawdzi się on w przypadku osoby z charakterem, która nie lubi gotowych rozwiązań i przeważnie sama podejmuje wszelkie decyzje. Taki rozwiązanie pasuje na prezent dla szefa na 40 urodziny, ale także będzie sprawdzi się jako prezent dla szefa na odejście z pracy.

Wykup zestaw, który obejmie dużą liczbę emocjonujących atrakcji, które można zrealizować w całym kraju. Można tam znaleźć skok ze spadochronem, flyboard, quady, monstertrucki czy też lot szybowcem. Obdarowany sam wybiera jedną atrakcję, której się poświęci i która jest najbardziej trafiona, co daje nam pewność, że prezent będzie zawsze udany.