Wieczór kawalerski to impreza organizowana dla bliskiej osoby z okazji jej zbliżającego się ślubu i wesela. To wyjątkowe przyjęcie może być zorganizowane na kilka różnych i ciekawych sposobów; warto wziąć pod uwagę gusta, oczekiwania i charakter przyszłego Pana Młodego, aby mieć pewność, że będzie to prawdziwie niezapomniany wieczór. Jak wyprawić tę szczególną imprezę i jakie atrakcje na wieczór kawalerski sprawdzą się najlepiej?

Kto urządza wieczór kawalerski?

Podobnie jak wieczór panieński, także męski odpowiednik organizowany jest najczęściej przez jednego lub kilku świadków przyszłego Pana Młodego. Te osoby odpowiedzialne są za ułożenie listy gości, spisu ciekawych atrakcji, jak również wyboru miejsca organizacji imprezy. Oczywiście jeżeli chcemy mieć pewność, że przyjęcie będzie udane przede wszystkim dla przyszłego Pana Młodego, warto zapytać o zdanie przyszłego męża, o ile impreza nie jest szykowana w tajemnicy przed nim. Lista gości powinna zawierać najbliższych przyjaciół, a także jego braci lub kuzynów, z którymi pozostaje w bliskich kontaktach, jak również kolegów z pracy.

Świadek lub świadkowie oprócz uczestników zabawy powinni zadbać także o odpowiedni klimat imprezy, zaopatrując się w niezbędne gadżety. Ciekawe i nietypowe kieliszki oraz kufle, imprezowe lejki czy imprezowe maski znaleźć można w sklepie internetowym Ministerstwo Gadżetów. Warto pamiętać także o specjalnym prezencie dla przyszłego Pana Młodego z okazji jego ostatniej imprezy w stanie kawalerskim. Mogą to być zabawne gadżety tematyczne, personalizowane zestawy kieliszków lub kufli czy spinki do mankietów, poszetka oraz inne akcesoria odzieżowe na dzień ślubu oraz przyszłe szczególne okazje.

Piwna mapa Polski
Źródło: ministerstwogadzetow.com

Pomysły na wieczór kawalerski – co wybrać?

Sposobów na zorganizowanie i spędzenie wieczoru kawalerskiego może być naprawdę wiele. Może to być zarówno standardowa domówka, jak i przyjęcie w klubie czy wynajętym apartamencie. Ciekawym pomysłem jest także wspólne spędzenie na świętowaniu nie wieczoru, a całego dnia bądź weekendu.

Sposób spędzenia oraz motyw przewodni wieczoru kawalerskiego warto uzależnić od kilku podstawowych aspektów, takich jak:

  • gust i charakter Pana Młodego,
  • pora roku,
  • warunki atmosferyczne,
  • liczba i wiek zaproszonych gości,
  • posiadany budżet.

Weekendowy wypad

Jeżeli wszyscy zaproszeni goście dysponują odpowiednią ilością czasu, zamiast jednego wieczoru można zorganizować weekendowy wypad kawalerski. Może to być wyjazd do jednej z europejskich stolic, jak również pobyt nad polskim morzem czy w górach. Na męski wypad świetnie sprawdzą się także Bieszczady, w których można nie tylko poimprezować, ale także odpocząć od zgiełku miasta i codziennych problemów. Osoby z dobrym zmysłem organizacyjnym mogą także urządzić dla gości specjalną atrakcję w postaci survivalu w bieszczadzkim lesie. W niezbędne gadżety i akcesoria, takie jak namioty, scyzoryki lub latarki można zaopatrzyć się w sklepie Hobby4Men.

Zestaw survivalowy
Źródło: hobby4men.com

Kawalerska rozgrywka paintballu

W ostatnim czasie coraz modniejsze są kreatywne pomysły na wieczór kawalerski. Organizowane są zarówno wyjazdy za miasto, jak i wizyty w różnego rodzaju miejscach rozrywki. Jednym z ciekawych pomysłów na spędzenie wieczoru kawalerskiego jest urządzenie paintballowej rozgrywki. Można zorganizować ją w jednej ze specjalnych hal, jak również w terenie.

Niektóre z firm organizują specjalne wypady i rozgrywki paintballowe w terenie połączone z ogniskiem i noclegiem pod namiotami. Jest to wyjątkowy sposób na ciekawe i nietypowe spędzenie prawdziwie męskiego wieczoru. Kupony i vouchery na rozgrywkę paintballu znaleźć można na stronie Groupon.

Paintball
Źródło: groupon.pl

Specjalny seans filmowy

Ciekawym pomysłem szczególnie dla miłośników dobrego filmu, jest spędzenie go w specjalnej kinowej sali VIP. Niektóre kina oferują możliwość obejrzenia projekcji filmowych w wąskim gronie przyjaciół w specjalnie zarezerwowanej sali z poczęstunkiem. Taka rozrywka może być główną atrakcją lub dodatkiem do wieczoru kawalerskiego.

Skok ze spadochronem

Jednym z najbardziej nietypowych, choć zdecydowanie niezapomnianych sposobów na uczczenie ostatnich dni w stanie kawalerskim jest skok ze spadochronem. Jest to kosztowna atrakcja, którą najlepiej jest wybrać w przypadku wąskiego grona gości. W przypadku tak wyjątkowej zabawy konieczne jest jej dokładne zaplanowanie i dopasowanie odpowiedniego terminu.

Pomocna w organizacji tego typu atrakcji jest firma Prezent Marzeń. Na stronie internetowej firmy znaleźć można ciekawe okazje na nietypowe spędzenie czasu – nie tylko skok ze spadochronem, ale także skok na bungee, lot paralotnią, czy jazda off road.

Wieczór z przyjaciółmi w domu

Wszystkim panom, którzy wolą ten szczególny wieczór spędzić raczej spokojnie lub wyłącznie w gronie najbliższych przyjaciół, pozostaje możliwość organizacji przyjęcia w domu lub w specjalnie wynajętym apartamencie. Tradycyjne spędzenie wieczoru może być równie ciekawe i niezapomniane jak inne wymienione sposoby. Warto zatroszczyć się o odpowiednie tematyczne dekoracje, podkreślające styl przyjęcia. Charakter imprezy można także podkreślić za pomocą zabawnych gadżetów, takich jak humorystyczne przypinki, maski czy okulary, a także personalizowane etykiety na alkohol czy oryginalne kieliszki i kufle. Wszystkie tego typu gadżety znaleźć można w sklepie Partybox.

Garnitur disco
Źródło: partybox.pl

Podczas wieczoru kawalerskiego w domu można także zorganizować ciekawe gry i zabawy, takie jak quiz wiedzy o przyszłej żonie, prawda czy wyzwanie, czy alkoholowe zabawy, takie jak alkochińczyk czy rosyjska ruletka z kieliszkami. Warto także zatroszczyć się o to, aby wieczór został uwieczniony i upamiętniony na zdjęciach – świadkowie mogą samodzielnie wykonać kilka ujęć lub wynająć profesjonalnego fotografa.

Wieczór kawalerski to wyjątkowa okazja, którą można uczcić w niemal dowolny sposób. Miejsce imprezy, jak i jej styl oraz motyw przewodni są istotne, ale najważniejsze jest przede wszystkim miłe i niezapomniane spędzenie go w gronie bliskich osób.

W programie cashback biorą udział takie marki jak: