Wakacje za pasem, zatem podpowiadamy, jak szukać noclegów i skorzystać z możliwie niskich cen rezerwacji na Booking.com.

Cashback!

Dokonaj  rezerwacji przechodząc przez link w goodie! Jakie są tego plusy?  Otrzymasz 4%  zwrotu od wydanej na Booking.com kwoty! Minusów nie ma, więc po co przepłacać? 🙂

Cashback to niejedyny sposób na to, by zaoszczędzić na noclegach, rezerwując pobyt w hotelu przechodząc przez link w goodie. Podpowiadamy inne triki, które możesz zastosować, aby zmniejszyć cenę rezerwacji. 

Co to jest Booking.com?

Booking.com jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek i porównywarek cen hoteli i hosteli. Jest również największym graczem na rynku rezerwacji hotelowych. I właśnie dlatego serwis ten może zaoferować bardzo atrakcyjne ceny, zarówno w przypadku normalnych, dwu- i trzygwiazdkowych hoteli, jak i tych bardziej luksusowych. Poza tym Booking.com to nie tylko hotele, ale także pensjonaty, hostele, agroturystyka, domy i wille oraz apartamenty. W sumie ponad milion miejsc na całym  świecie.

Tani nocleg, czyli jaki?

Tani nocleg dla każdego oznacza coś innego. Dla jednych będzie to nocleg poniżej 50 zł, dla innych poniżej 100 zł ze śniadaniem, dla jeszcze innych – 150-200 zł.

Zanim przystąpimy do szukania, określmy więc realistyczną kwotę, jaką jesteśmy bez żalu wydać na jeden nocleg.

Szukaj w całym regionie lub nawet w całym kraju

Większe szanse na znalezienie świetnej oferty mają ci, którzy zamiast konkretnej miejscowości do paska wyszukiwarki wpiszą region, np. „Mazury”, albo nawet cały kraj – „Polska”.

Następnie nasze wyszukiwanie możemy zawęzić w pasku po lewej stronie, wybierając parametry, jakie nas interesują, na przykład „przy plaży”, „ze śniadaniem” itp.

Potem wybieramy widok map, który znajduje się w prawym górnym rogu nad tabelą z rezultatami wyszukiwania. Na mapie pojawią się obiekty w wybranym obszarze, spełniające Twoje kryteria.

W ten sposób może się okazać, że hotel we wspaniałej lokalizacji ma akurat świetną promocję i jest znacznie korzystniejszy cenowo od Giżycka czy Mrągowa, o którym początkowo myśleliśmy. Bądźmy otwarci na zmodyfikowanie kierunku podróży. Daje to największe szanse na to, że skorzystamy z okazji.

Omijaj weekendy

W weekendy ceny za noclegi są droższe, dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić, omijaj je i planuj pobyty w trakcie tygodnia. Wtedy też pojawia się najwięcej atrakcyjnych okazji cenowych.

Szukając noclegów na Booking.com, bądź zalogowany

Zalogowanym użytkownikom wyświetlają się specjalne promocje, dlatego warto mieć to na uwadze i zalogować się, zanim zaczniemy wyszukiwać noclegi. Czasem okazje sięgają 50% nominalnej ceny, innym razem -35%.

Program Genius

Program Genius dla użytkowników na pierwszym poziomie (Genius 1) oznacza nawet 10% zniżki na wybrane oferty. Do programu zostaniemy zakwalifikowani automatycznie, jeśli w ciągu dwóch lat przynajmniej dwa razy wykupimy nocleg. Na drugim poziomie (program Genius 2) należy zrealizować pięć dowolnych pobytów w ciągu dwóch lat, aby otrzymać zniżkę 10-15% w wybranych obiektach, bezpłatne śniadania lub bezpłatne podwyższenie kategorii pokoju.

Szukaj linków zniżkowych

Czasami w internecie pojawiają się kody zniżkowe na Booking.com. Znacznie częściej, na przykład na blogach podróżniczych, znajdziemy linki do systemu rezerwacji, dzięki którym możemy uzyskać 50 zł zwrotu za pierwszą rezerwację.

Zapisz się do newslettera 

Subskrybenci newslettera Booking.com dostają informacje o ciekawych ofertach jako pierwsi. Warto więc być na bieżąco i zapisać się na powiadomienia mailowe.