Chrzest to wyjątkowe wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Oprócz uroczystości i przyjęcia, najwięcej emocji wywołuje wybór prezentów na chrzciny. Szczególnie dla zaproszonych gości. Taki upominek często staje się pamiątką na całe życie. Dlatego w tym przewodniku podpowiadamy, jak wybrać idealne prezenty na chrzest dla dziewczynki.

 

Wśród upominków na chrzest dla dziewczynki można znaleźć wiele propozycji o zróżnicowanym charakterze. Począwszy od typowo sakralnych, a na skończywszy na typowo pamiątkowych. Mogą to być medaliki z patronami lub świętymi, szkatułki, czy też piękna typowo dziewczęca biżuteria. Obecnie możesz znaleźć wiele artykułów, które idealnie będą pasować na oryginalne prezenty na chrzest dla dziewczynki. Taka rzecz musi być niebanalna, a poza tym powinna przypaść do gustu dziecku i jego rodzicom. Dobrze też, żeby była personalizowana, wtedy bowiem dany prezent jest unikalny i stanowi pamiątkę, do której miło się wraca po latach. A więc co wybrać na chrzciny dla dziewczynki?

Podarunki od chrzestnych

Pocieszający jest fakt, że gdy jako rodzic chrzestny zastanawiasz się, co kupić na chrzest dla dziewczynki, to wcale podarunek od Ciebie nie musi się jakoś znacząco różnić od tego, który kupują inni. Chrzestni powinni zadbać o przedmioty, których obecność podczas ceremonii jest obowiązkowa. Jako ojciec chrzestny musisz zatroszczyć się o kupno świecy, a jako matka chrzestna powinnaś kupić szatkę do chrztu. Odzieżowe akcesoria dla maluszka znajdziesz na Zalando Lounge. Poza tym możesz liczyć na 13% zwrotu za zakupy, dzięki programowi cashback.

Specyfika prezentów dla maluszków, w tym też prezentu dla dziewczynki na chrzest, polega na tym, że są to upominki, które dość wyraźnie odciążają napięty budżet rodziców. Dlatego też kupno takiej małej sukienki mieści się w powyższej kategorii.

Klasyczna koperta zwyczajowy prezent na chrzciny

Nie każdy jest kreatywny i od razu doskonale wie, co kupić na chrzciny dla dziewczynki. W takim przypadku prezent w postaci pieniędzy okazuje się najlepszym wyborem. Kopertę możesz również dołączyć do prezentu, jeśli ten zalicza się do kategorii drobnych upominków. Takie rozwiązanie to koszt rzędu kilkuset złotych. Wszystko oczywiście zależy od naszego gestu i możliwości portfela. Ogólnie przyjmuje się, że koperta powinna zawierać środki wystarczające na pokrycie kosztów przyjęcia jednego gościa podczas imprezy z okazji chrzcin. Głównym prezentem może zostać produkt z Reserved, szczególnie, że teraz można liczyć na rabat nawet -20% dodatkowo na ofertę z wyprzedaży.

Prezenty z personalizacją

Jeśli nie wiesz jeszcze, co wybrać na chrzciny dla dziewczynki, sięgnij po podarunek, któremu możesz nadać swój autorski charakter. Spraw, by była to rzecz spersonalizowana i prosto od serca. Przykładami takich właśnie upominków może być pościel, kocyk do wózka czy poduszka. Możesz również wybrać przyszłościowy prezent, który przyda się dopiero za kilka lat.

W personalizacji kluczem jest oczywiście wybranie odpowiedniego przedmiotu i poddanie go własnym modyfikacjom, czy to kolorystycznym, czy to kompozycyjnym. Możliwości jest naprawdę wiele. Wybierając dany artykuł możesz tak dobrać poszczególne elementy, że finalnie prezent dla chrzest dziewczynki będzie zupełnie unikatowy.

Postaraj się wybrać oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki
Postaraj się wybrać oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki.

Praktyczne rozwiązania

Nadal zastanawiasz się, na jaki prezent na chrzest dla dziewczynki się zdecydować, a jesteś osobą bardzo praktyczną? Pewnie doskonale rozumiesz, że dziecko to ciągłe wydatki i rosnące koszty, dlatego też możesz śmiało wybrać artykuły, które zapewne spodobają się rodzicom. Na prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej będą pasować na pewno czapeczki, body, kocyk, śliniak czy też ręczniczek. Możesz również pójść nieco inną drogą i kupić zabawki, którymi dziecko już niebawem będzie mogło się pobawić, jak np. domek dla lalek, czy zestaw klocków.

Warto przy tej okazji skorzystać z promocji na artykuły dziecięce w sieci sklepów Kaufland i wybrać jakiś wartościowy upominek. Jest wysoce prawdopodobne, że kiedyś Twój prezent będzie wspominany przez chrześniaczkę jako jej ulubiona zabawka z dzieciństwa. Pamiętaj też, że bez względu na to, czy wybierzesz upominek z dolnej czy wyższej półki cenowej, to personalizacja w postaci graweru lub ozdobnego haftu to coś, co doda prezentowi indywidualnego charakteru.

Pamiątki o charakterze sentymentalnym

To doskonały pomysł na prezent na chrzciny dla dziewczynki od chrzestnego. Taki miły prezent z głębi serca, jak przykładowo ramka lub album na zdjęcia to coś, co przetrwa lata, a jego wartość jest nie do przecenienia. To pamiątka bardzo ważnego momentu, do którego można wracać w przyszłości i zobaczyć jak wyglądało się jako niemowlak, jak wyglądali rodzice, bliscy oraz krewni.

Co jeszcze kupić dziewczynce na chrzest? Mogą to być grawerowane obrazki z wizerunkiem patrona lub ważnych świętych czy też złoty medalik z łańcuszkiem lub też szkatułka na biżuterię, na której możesz dodać grawer z datą urodzenia. To doskonałe pomysły prezentowe na tę wyjątkową w życiu dziecka okazję, które mogą przejść pozytywnie próbę czasu, jeśli tylko zadbają o to rodzice dziecka.

Oryginalne prezenty na chrzciny dla dziewczynki

Co jeśli szukasz czegoś naprawdę niesztampowego? W pierwszej kolejności spytaj rodziców dziecka, co może im się akurat przydać, a co nie będzie standardowym upominkiem na chrzest dla dziewczynki. Może to będzie akurat artykuł, który zazwyczaj nie jest wręczany podczas uroczystości tego typu, a akurat rodzicom przyda się w pierwszej kolejności.

Jakie mogą być inne nietypowe pomysły na prezent na chrzciny dla dziewczynki? Możesz ufundować voucher na sesję zdjęciową, dziecięcą, w rodzinnym gronie, albo podarować skarbonkę, w której znajdzie się symboliczna suma. Może to być klasyczna świnka lub skarbonka wykonana z lepszych materiałów.