Jesień to świetny czas na nowe hobby i rozwijanie swoich pasji. Jest mnóstwo fajnych rzeczy, których możesz spróbować. Poświęć tę porę roku czemuś nowemu, a z pewnością będzie to ciekawie spędzony czas. Nie masz planu? Oto 10 pomysłów na to, co warto robić jesienią! 

Na zewnątrz robi się coraz zimniej. Niezaprzeczalnie musimy stwierdzić, że jesień już nadeszła. A z nią jesienna aura, która nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Jeśli i Ty należysz do osób, które wraz z nadejściem tej pory roku obserwują u siebie pogorszenie nastroju, to przygotowaliśmy na to wspaniałe antidotum. Nowe hobby na jesień sprawi, że ponure wieczory zamienią się w dobrze spędzony czas.

 

Oto lista pomysłów na takie zajęcia, którym z pasją można się oddać w jesienne wieczory. Ci, którzy czują, że nie mają wolnego czasu, powinni pamiętać, że nowe hobby nie musi przejmować ani całego życia, ani tym bardziej całej wypłaty.

1. Nordic walking

Pogoda może już nie sprzyja wieczornym spacerom, ale dlaczego by nie zrobić kroku dalej i spróbować się w nordic walking? To intensywny chód z kijkami przypominającymi te do nart, który angażuje całe ciało. Jest to dobry sposób na rozgrzanie się na świeżym powietrzu w chłodniejsze miesiące, a także na poznawanie ludzi. Kije trekkingowe oraz odpowiednią do treningu odzież sportową w najlepszych okazjach znajdziesz na goodie.pl

2. Malarstwo

Jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem, najlepiej zacząć od farb akrylowych. Są niedrogie i łatwe dla początkujących. Farby akrylowe są również rozpuszczalne w wodzie, łatwe do czyszczenia i szybkoschnące. Najpierw zaplanuj, co chcesz namalować, i zgromadź inspiracje, na przykład zdjęcia. Zainwestuj też w kilka wysokiej jakości miękkich i twardych pędzli malarskich oraz palet o różnych rozmiarach. Miękkie pędzle doskonale nadają się do akwareli, a pędzle o twardym włosiu są idealne do cięższych farb takich jak farby olejne i akrylowe. Zanim zaczniesz malować, musisz wykonać szkic.

3. Hula-hoop

Z biegiem lat hula-hoop stało się czymś więcej niż tylko zabawką dla dzieci. Może być używane jako trening całego ciała lub jako „partner” do tańca. Hula-hoop są wykorzystywane w treningach cyrkowych, na siłowniach i w studiach tańca. Jeśli masz w domu trochę przestrzeni i masz ochotę się poruszać, to spróbuj koniecznie. Taniec z obręczą i nauka różnych trików wciągają tak bardzo, że trudno będzie Ci przestać. To wspaniała zabawa i czysta radość. Na początek wystarczy podstawowe koło do gimnastyki artystycznej i darmowe lekcje hula-hoop w internecie.

4. Origami

Początkowo sądzono, że sztuka origami pochodzi z Japonii. W rzeczywistości ta niezwykła technika składania figurek z papieru bez użycia kleju przybyła do nas z Chin. Z origami można stworzyć naprawdę piękne dekoracje. Jeśli w Twojej rodzinie są dzieci w wieku szkolnym, może to stać się świetnym zimowym hobby dla Was wszystkich. Figurki origami mogą stać się częścią łańcuchów świątecznych, które ozdobią Wasz dom w trakcie świąt. Książki, z których nauczysz się sztuki składania papieru w przepiękne wzory, znajdziesz na empik.com.

5. Nauka gry na instrumencie

Zawsze marzyłeś, by grać na skrzypcach, gitarze lub ukulele? Czas przejść od słów do czynów! Może to właśnie muzyka stanie się Twoim idealnym hobby na jesień. Wybierz instrument do nauki i spróbuj, a entuzjazm, który poczujesz, z pewnością przeważy wątpliwości i strach.

6. Robienie na drutach

To hobby na jesień, zimę i …cały rok, jeśli tylko poczujesz, że to przynosi Ci satysfakcję lub pomaga Ci się zrelaksować. Robienie na drutach to hobby dla Ciebie, jeśli lubisz odpocząć przy gorącej czekoladzie i spędzić trochę czasu na kanapie, robiąc coś produktywnego. Niezależnie od tego, czy będą to prezenty świąteczne, takie jak czapka szalik i rękawiczki, czy po prostu chcesz zrobić sobie sweter lub ocieplacze na nogi, robienie na drutach to idealne jesienne hobby, które wszędzie możesz zabrać ze sobą.

7. Upcykling 

Upcykling to nadawanie nowego życia starym przedmiotom i gorący trend ostatnich lat. Możesz odratować ubrania, meble, elementy dekoracji, biżuteria i inne stare lub niepotrzebne już nam rzeczy. Upcykling to także sprzeciw wobec marnotrawienia przedmiotów. Zastanów się, jakim rzeczom w Twoim domu możesz podarować nowe życie lub je odnowić. Może zamiast wymieniać kuchnię na nową, wystarczy ją pomalować? A zamiast kupować nowe zabawki, można je uszyć lub wykonać w domowym garażu. Zyska na tym nie tylko Twoja kieszeń, ale też środowisko. Brzmi, jak nowe zajęcie na jesień?

Zastanów się co może być Twoim ulubionym hobby na jesień?
Hobby na jesień może być zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

8. Nauka nowego języka

Zrealizuj swoje marzenie o tym, by mówić w języku, który zawsze Ci się podobał. Być może jest to francuski, hiszpański lub włoski. Aby się zmotywować, możesz zaplanować, że urlop w przyszłym roku spędzisz w tym kraju. Czy nie byłoby fajnie pójść do baru i zamówić kawę lub piwo w tamtejszym języku? Jeśli chcesz zrobić krok dalej, wybierz jakiś egzotyczny lub starożytny język i zacznij się go uczyć. Możesz nawet przestudiować hieroglify starożytnego Egiptu.

9. Szydełkowanie

Szydełkowanie to hobby, które bardzo łatwo jest zacząć. Nie wymaga zbyt wiele sprzętu, wystarczy szydełko i dobrze dobrana włóczka. Na kursach internetowych dla początkujących dowiesz się, jak zrobić półsłupek, słupek czy magiczne kółko. To wyciszające i produktywne hobby na jesień i nie tylko.

10. Kolekcjonerstwo

Cokolwiek zdecydujesz się kolekcjonować, upewnij się, że jest to coś, co Cię naprawdę interesuje. Jedni są zafascynowani kolekcjonowaniem znaczków lub magnesów na lodówkę, inni wolą stare mapy czy książki. Znajdź coś dla siebie i dobrą półkę na swoją kolekcję.