Ferie zimowe to czas, kiedy można się na chwilę zatrzymać i odpocząć, nabrać sił, spędzić czas z rodziną bądź przyjaciółmi. Może to być też czas dla siebie i podróży we własnym towarzystwie. O czym warto pamiętać, zanim rozpoczniesz podróż? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Pamiętaj o terminach

Wszyscy, którzy spędzą ferie zimowe w gronie rodzinnym wraz z dziećmi, powinni pamiętać o tym, że data ferii zimowych zależy od województwa. Przypominamy, że w roku 2024 terminarz ferii wygląda następująco:


15 – 28 stycznia 2024 r. dla województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego;


22 stycznia – 4 lutego 2024 r. dla województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego;


29 stycznia – 11 lutego 2024 r. dla województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego;


12 – 25 lutego 2024 r. dla województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.


Jeżeli planujesz wyjazd w okresie ferii zimowych, to już teraz sugerujemy zacząć wybierać kierunek, termin wyjazdu oraz rozeznać się w opcjach dojazdu. 😉

Ferie zimowe – na nartach czy na plaży?

Każdy woli coś innego. Część osób spędza ferie na nartach w polskich górach, część wybiera aktywny wypoczynek w górach Austrii, Francji, Szwajcarii lub Włoch, jak na przykład Alpy. Niektórzy natomiast na ferie zimowe wolą wyjechać na odpoczynek do ciepłych krajów, które zimą nie są przepełnione turystycznie. Poza tym, wyjazd do egzotycznych miejsc po sezonie może być o wiele tańszy.

Zarezerwuj wygodny nocleg

Kiedy kierunek jest już wybrany, należy zastanowić się, gdzie zamieszkać na czas ferii. Można wybierać wśród różnego rodzaju schronisk, hoteli lub osobnego domku na wynajem. Przypominamy, że wygodnie zarezerwujesz nocleg razem z goodie. Wystarczy, że wejdziesz na www.goodie.pl i znajdziesz markę oferującą noclegi. Benefit, który możesz otrzymać, to cashback oraz rabaty na wybrane oferty.

Wybierz środek transportu

Możesz podróżować samolotem, pociągiem, autokarem. Pamiętaj, że im wcześniej zrobisz rezerwację, tym większe szanse na tańsze bilety. Oczywiście, można też wyruszyć w podróż samochodem. Jeśli wybierzesz własne auto zaplanuj wcześniej trasę, noclegi po drodze oraz stacje, gdzie zatankujesz.

Przygotuj odzież i odpowiednie akcesoria

Jeżeli się wybierasz na narty, pamiętaj o ciepłych termoaktywnych ubraniach i górskich gadżetach. A jeżeli zdecydujesz się na ciepłe kraje – dobierz akcesoria zgodnie z wybranym kierunkiem. Na pewno wiele z tych rzeczy znajdziesz w sklepach sportowych. Przypominamy, że kupując razem z goodie możesz zgarnąć atrakcyjny cashback.

Postaw na bezpieczny wypoczynek

Powyższe propozycje pomogą Ci dobrze się przygotować do ferii zimowych. Bez różnicy, czy podróżujesz autem, czy innym środkiem transportu, czy wybierzesz aktywny sport w górach lub spokojny wypoczynek w ciepłym kraju. Jeszcze jedna ważna rzecz o której musisz pamiętać, to ubezpieczenie. Warto zapoznać się ze szczegółami produktów ubezpieczeniowych oferowanych przez banki, gdzie możesz dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, przy minimum formalności. Podstawą jest ubezpieczenie zdrowotne. Ale dodatkowo możesz zadbać zarówno o ubezpieczenie samochodowe OC/AC jak i ubezpieczenie turystyczne.

Tymczasem życzymy dobrego planowania i udanych ferii zimowych 2024!Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Millennium S.A.