Podczas urlopu robisz mnóstwo zdjęć, a potem nie wiesz co z nimi począć? Wykorzystaj je, aby stworzyć kreatywne ozdoby i zachować wspomnienia na dłużej. Oto ciekawe sposoby na wykorzystanie fotografii z wakacyjnych podróży.

Fotoksiążki

Dzisiaj niewiele osób już wyołuje zdjęcia i wkłada je do albumów. Mimo to wiele osób nadal lubi oglądać zdjęcia na papierze niż na monitorze komputera, dlatego coraz popularniejsze stają się fotoksiążki. W czym fotoksiążka jest lepsza od albumu ze zdjęciami? Fotografie nie wypadają, każda ma stałe miejsce. Kartki swobodnie można przewracać. W ich tworzeniu pomoga Ci takie serwisy jak empikfoto.pl, cewe.pl, colorland.pl. Wykorzystując gotowe szablony, nadając im określony styl oraz kolorystykę, czy dodając własne grafiki i opisy można stworzyć unikalny materiał, do którego będzie się często wracać. Ze stworzeniem pięknej fotoksiążki poradzi sobie nawet laik. Taka fotoksiążka to też doskonały pomysł na prezent dla dziadków czy rodziców, jeśli umieścisz w niej zdjęcia ze wspólnego wyjazdu, rodzinnej sesji czy uroczystości.

Fotoalbum możesz zrobić samodzielnie, korzystając z prostych kreatorów np. na empikfoto.pl, cewe.pl, colorland.pl (fot. pexels)

Fotokalendarz

Fotokalendarz to ciekawy sposób na ozdobienie ścian. Dzięki niemu co miesiąc będziesz mógł odświeżyć kolejne wspomnienie i szybko Ci się nie znudzi! Wybierz 12 zdjęć z różnych wojaży i  dopasuj je np. porą roku do poszczególnych miesięcy.

Gadżety

Taca ze zdjęciem (yoursurprise.pl)

Innym sposobem na zachowanie wspomnień jest wykorzystanie ich do ozdobienia gadżetów, np. poduszek, kubków, magnesów, zegarów, podkładek pod mysz, etui na smartfona, personalizowanego pudełka. Wakacyjne widoki, ukochany czworonóg czy radosne twarze dzieci uprzyjemnią każdą chwilę. Oprócz zdjęcia często możesz umieścić też tekst, dzięki czemu masz okazję wyrazić swoje uczucia.  Świetnym pomysłem będzie też notatnik czy lunchbox ze zdjęciem z wakacji na okładce, który pomoże przetrwać trudniejsze momenty w szkole.  Mnóstwo pomysłów na kreatywne gadżety znajdziesz na yoursurprise.pl.

Koszulki

Dać upust swej wyobraźni można też, planując napis na koszulce, którą obdarujemy tatę czy dziadka. Zabawny tekst i piękna fotografia na T-shircie będą wspaniałym prezentem i pamiątką wspólnych, wakacyjnych chwil.

Fotoobrazy

Kolaż magnetyczny (fot. cewe.pl)

Zamiast kupować gotowe plakaty czy obrazy, stwórz swój własny, wykorzystując najpiękniejsze zdjęcia z podróży. Ozdób wnętrze swojego domu autorskim projektem – fotoplakatem lub fotoobrazem, a nawet fototapetą. Tworząc poduszki i obrazy z własnymi zdjęciami możecie niedrogo odświeżyć wygląd mieszkania i dopasować go do aktualnie panujących trendów, a także zapewnić spójność dzięki dodatkom w jednym stylu. Dzięki fototapetom odpornym na podwyższoną wilgotność, wymarzonym widokiem możecie cieszyć się także w łazience. Fototapetę zamówisz np. na UbierzSwojeSciany.pl i fotako.pl.

Innym pomysłem są fotokolaże magnetyczne. Możesz stworzyć ze swoich zdjęć 9 magnesów, które umieszczasz w dowolnej konfiguracji w specjalnej, sosnowej ramie.  W zależności od pory roku czy okazji, na tablicy możesz umieszczać adekwatne zdjęcia magnesowe. Na co dzień doskonale sprawdzą się urlopowe chwile.

Nie przepłacaj!

W sezonie wakacyjnym wiele serwisów fotograficznych oferuje atrakcyjne zniżki na swoje usługi. Warto wstrzymać się z wywoływaniem zdjęć czy zamawianiem gadżetów do promocji. Korzystając z promocji, zamówisz fotoalbum czy fotogadżety nawet 50% taniej. W znalezieniu najlepszych ofert pomoże Ci bezpłatna aplikacji goodie i strona www.goodie.pl. Dodatkowo możesz odebrać zwrot części wydatków, jeśli skorzystasz z programu cashback. Wystarczy, że przejdziesz do wybranego serwisu dostępnego w programie przez goodie i dokonasz zamówienia tak, jak zwykle, a po ok. 30 dniach otrzymasz zwrot.

A może… sprzedaj zdjęcia!

Podziel się swoimi zdjęciami i zarób na nich! Wszystkie wakacyjne zdjęcia, które będą w ciekawy sposób oddawać charakter lata i wypoczynku, można sprzedać za pośrednictwem serwisu Fotolia. Ten czołowy bank zdjęć w Europie umożliwia sprzedaż własnych zdjęć, w przypadku jeśli spełnią one wszystkie normy i wymagania weryfikowane przez zespół ekspertów serwisu Fotolia. Fotografowie, których zdjęcia zostaną licencjonowane przez serwis, otrzymują prowizję od każdego sprzedanego obrazu.