Święta jak co roku zaskoczyły Cię bez gotowych prezentów dla całej rodziny? Panikujesz, czasu jest coraz mniej, a Ty nadal nie wiesz, co kupić rodzicom na Święta? Niestety to właśnie rodzicom najtrudniej jest coś wybrać, bo zawsze twierdzą, że niczego nie potrzebują. Dlatego tym, którzy dopiero zaczynają szukać najlepszych prezentów dla rodziców, doradzamy – poniżej kilka wskazówek.

Co kupić rodzicom? Oto jest pytanie

Najlepsze prezenty dla rodziców na Święta Bożego Narodzenia to te, które są od serca. Nawet najdroższy prezent nie przebije takiego, który jest wręczony szczerze. Warto zadbać o to, aby był spersonalizowany – im bardziej osobisty, tym cieplejsze uczucia wywoła w sercach rodzicieli. Pamiętaj też, że nie musisz wydawać dużo, aby rodziców uszczęśliwić. Liczy się gest i podarunek, który będzie dobrany indywidualnie dla każdego z rodziców (lub obojga jednocześnie). Sprawdź, co kupić rodzicom na Święta, aby zachwycić ich, ale nie przepłacić.

Prezent dla rodziców – wspólny czy oddzielne

Często zastanawiamy się, czy lepiej sprawdzi się jeden wspólny prezent dla obojga rodziców, czy może lepiej kupić dwa osobne prezenty dla mamy i taty. Naszym zdaniem, jeśli jest coś, co przyda się im we wspólnym życiu, warto rozważyć jeden wspólny. Ma to sens szczególnie wtedy, gdy potrzebują jakiegoś urządzenia lub elementu wyposażenia domu. Bardzo popularnym wyborem jest ekspres do kawy lub, jeśli kupujący ma trochę większy budżet, nowy telewizor. Wspólny prezent jest nie tylko bardzo praktyczny, ale ma też ważną rolę – daje rodzicom możliwość spędzania razem czasu.

Co kupić mamie w prezencie gwiazdkowym?

Jeśli jednak nie jesteś przekonany, czy wspólny prezent dla rodziców na Święta to dobry pomysł, możesz rozważyć dwa oddzielne prezenty. W takim razie, co można kupić rodzicom na Święta Bożego Narodzenia? Zacznijmy od mamy – zwykle to dla niej łatwiej jest kupić upominek. Jeśli ma jakieś hobby, sprawa jest prosta. Łatwo kupisz podarek, który nie tylko ją zachwyci, ale i jej się przyda. Mamy często kochają piękne rzeczy, takie jak zapachowe świeczki czy eleganckie dekoracje do domu. Jeśli mama lubi spędzać czas w kuchni, na pewno doceni prezent w postaci nowej książki kucharskiej lub jakiegoś nowoczesnego gadżetu kuchennego. Jeśli lubi sport, przyda jej się coś, co uprzyjemni treningi. Rakieta do tenisa, kijki do nordic walking, a może profesjonalny kask rowerowy? Wszystko zależy od tego, jaką dyscyplinę uprawia.

Pomysły na prezenty dla rodziców na święta
Dla aktywnej mamy odpowiednim prezentem będą kije do nordic walking.

Co kupić tacie na Boże Narodzenie?

Ok, prezent gwiazdkowy dla mamy jest już gotowy, pora na prezent bożonarodzeniowy dla taty. Jakim typem mężczyzny jest Twój ojciec? Raczej elegancki biznesmen czy może nieco zwariowany fan motoryzacji? Jeśli jest szykownym mężczyzną, który często ubiera garnitury, kupno prezentu nie będzie trudne. Zawsze sprawdzi się modna koszula w ulubionym kolorze albo dopasowany do niej krawat. Tata używa okularów, może sprezentujesz mu voucher na nowe oprawki?

Jeśli tata preferuje raczej casualowy styl i kocha samochody, bardziej przyda mu się raczej sportowa koszulka polo lub gadżet do samochodu. Ciekawym pomysłem na prezent dla taty jest na przykład nawigacja samochodowa lub inne akcesoria. Niezależnie od tego, jak lubi spędzać czas, jeśli szukasz pomysłu na prezent na święta dla rodziców, zawsze sprawdzą się kosmetyki, słodycze lub ulubiona kawa.

Co kupić rodzicom na Święta, jeśli są aktywną parą

Może się zdarzyć, że Twoi rodzice to zapaleni sportowcy. Jeśli każdą wolną chwilę spędzają, wyjeżdżając rowerami za miasto, lub w jesienne wieczory wolą długie spacery niż koc i kubek z gorącą herbatą, możesz wykorzystać to, szukając dla nich prezentu  gwiazdkowego. Zestawy do liczenia kroków, a może pasek dla sportowców, mierzący puls i tętno podczas aktywności fizycznej? Są to doskonałe pomysły dla osób, które dbają o kondycję. Mamy nadzieję, że już wiesz, co kupić rodzicom na Święta!