Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo działające na globalną skalę. Największy na świecie sklep internetowy, powstały w 1994 roku, znany jest milionom użytkowników w wielu krajach.

Od 2014 roku Amazon działa również w Polsce. Od tego czasu w kraju otwarto aż 9 Centrów Logistyki i Dystrybucji, ostatni w 2019 roku w Okmianach i Pawlikowicach. W 2020 roku firma wraz z Amerykańską Izbą Handlową przeprowadziła dokładne badania swoich dotychczasowych działań na polskim rynku, wskutek czego ogłosiła, że jest największym pracodawcą z USA w kraju.

Znaczący wpływ, jaki marka Amazon wywarła na polskim rynku handlowym, sprawił, że 2 marca 2021 roku domena amazon.pl została oddana do użytku, a Amazon Polska oficjalnie rozpoczął swoją działalność.

Amazon Polska – sklep z tysiącami możliwości

Otwarcie witryny to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców. Daje ona możliwość dotarcia do tysięcy nowych klientów na całym świecie. Polskie firmy już od stycznia tego roku miały szansę rejestracji swoich działalności na stronie, a możliwość ta jest w dalszym ciągu aktualna.

Marka posiada jednak szczególne wymagania dla przedsiębiorców, które należy spełnić, aby móc sprzedawać swoje produkty na Amazon Polska. Ponadto strona posiada płatne plany sprzedażowe oraz pobiera prowizję od każdej sprzedaży, uzależnioną od kategorii sprzedanego produktu oraz jego ceny.

To także duże wydarzenie dla wszystkich znających Amazon od strony kupującego. Mogą bowiem kupować różnorodne produkty wysokiej jakości od wielu polskich oraz europejskich firm, a także cieszyć się niedrogą lub darmową i szybką dostawą zamówienia.

Amazon Polska – oferta

Na stronie amazon.pl znaleźć można setki różnego rodzaju produktów z ponad 30 kategorii. Są to między innymi:

 • artykuły gospodarstwa domowego
 • elektronika
 • akcesoria sportowe i turystyczne
 • zabawki i produkty dla dzieci
 • książki
 • akcesoria do domu i ogrodu
 • odzież i obuwie
 • gry video

Na tę chwilę oferta sklepu to niemal 100 milionów artykułów! Warto także nadmienić, że asortyment sklepu oraz lista współpracujących z nim firm w dalszym ciągu rośnie.

Zakupy na Amazon Polska to nie tylko możliwość wsparcia lokalnej gospodarki, ale także dostęp do wielu wyjątkowych produktów, których nie można było znaleźć na istniejących do tej pory wersjach witryn internetowych sklepu.

Na stronie znaleźć można asortyment pochodzący z małych lokalnych przedsiębiorstw, jak i sprzęt znanych na całym świecie polskich i europejskich marek takich jak Zelmer, Gerlach, Bambino, Krosno, Asus czy Bosh.

Amazon Polska – wygoda zakupów

Mimo ogromnego asortymentu na stronie osoby odpowiedzialne za jej rozwój prowadzą nieprzerwane działania, mające na celu zwiększenie zarówno ilości dostępnych produktów, jak i komfortu oraz bezpieczeństwa zakupów.

Już teraz jednak Amazon Polska może zaoferować klientom wygodne zakupy z dowolnego miejsca, intuicyjny proces wyboru towaru, jak i jego zwrotu w razie jakichkolwiek problemów, a także proste i czytelne menu oraz FAQ i biuro obsługi klienta w języku polskim.

Polska strona marki Amazon wygląda tak samo jak jej inne wersje, co znacznie ułatwia korzystanie z niej osobom, które do tej pory dokonywały zakupów w witrynie niemieckiej czy amerykańskiej.

W polskojęzycznym menu znajduje się lista kategorii produktów, zakładka z bestsellerami, gdzie znaleźć można najpopularniejsze artykuły, zakładka dotycząca okazji i promocji, podstrona z informacjami na temat kart podarunkowych, zakładka dla sprzedawców oraz biuro obsługi klienta.

Dużym udogodnieniem jest także możliwość korzystania ze swojego dotychczasowego konta Amazon. Po zalogowaniu się na nie w polskiej wersji strony wszystkie dane użytkownika zostaną automatycznie przeniesione, bez konieczności ponownego ich uzupełniania czy rejestracji.

Zakupów dokonywać można poprzez stronę internetową, jak i za pomocą mobilnej aplikacji Amazon Shopping. Zarówno w witrynie, jak i w aplikacji możliwe jest bieżące monitorowanie najnowszych ofert, otrzymywanie specjalnych rekomendacji zakupowych oraz tworzenie własnych list zakupów i życzeń. Na koncie Amazon istnieje także możliwość dokładnego śledzenia statusu swojego zamówienia.

Na polski rynek przeniesiona została także większość udogodnień, jakimi mogą cieszyć się niemieccy, czy amerykańscy konsumenci. Istnieje już możliwość korzystania z Amazon Prime Video, zamówienia 1Click oraz bezpieczne zwroty, nadzorowane przez firmę. Dla polskich klientów dostępne są także urządzenia Amazon takie jak elektroniczny czytnik książek Kindle Paperwhite oraz urządzenia Echo i Echo Dot – na razie w międzynarodowej wersji.

Czym są urządzenia Echo i Echo Dot?

Nowe Echo 4. generacji
Źródło: amazon.pl

To innowacyjne głośniki skorelowane z chmurową usługą, która umożliwia płynny dostęp głosowy do konta Spotify, wiadomości z radia RMF FM, lokalnych informacji, prognozy pogody, czy inteligentnego sterowania domem.

Amazon Polska wysyłka

Oprócz szerokiego asortymentu i atrakcyjnych cen Amazon Polska oferuje także darmową dostawę, w przypadku zakupów o wartości co najmniej 100 złotych. Oferta ta dotyczy oczywiście wyłącznie zamówień realizowanych przez sam Amazon lub zewnętrznych dostawców, korzystających z centrów logistycznych firmy.

Za zakupy w witrynie zapłacić można na wiele różnych sposobów, a więc przy użyciu karty bankowej (American Express, Visa oraz MasterCard), tradycyjnym przelewem za pośrednictwem strony Przelewy24 oraz Blikiem.

Dostawy z Amazon Polska realizują takie firmy jak:

 • DHL Polska
 • InPost
 • Poczta Polska

Różne możliwości dokonania zapłaty za zakupy oraz opcje dostawy stanowią duże udogodnienie dla klientów, którzy mogą w prosty sposób wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Amazon Polska – opinie

Nowa wersja strony sklepu Amazon prężnie się rozwija, zyskując coraz większe zainteresowanie wśród polskich klientów oraz sprzedawców. Pozytywne opinie użytkowników dotyczące funkcjonowania witryny oraz szczegółów transakcji zobaczyć można w mobilnej aplikacji oraz na stronie internetowej.