Wybraliśmy dla Was z premier październikowych i listopadowych 8 filmów, które warto zobaczyć w kinie. Docenione na festiwalach, ze znakomitymi kreacjami aktorskimi i doskonałymi scenariuszami zapowiadają prawdziwą ucztę filmową!

1. “7 uczuć”

Najnowszy film Marka Koterskiego oparty na zaskakującym i brawurowym pomyśle. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Na ekranie poza Michałem Koterskim w głównej roli, zobaczymy m.in. Katarzynę Figurę i Marcina Dorocińskiego. Bardzo dobrze przyjęty na festiwalu w Gdyni.

(premiera 12.10)

2. “Pierwszy człowiek”

Biograficzny dramat w reżyserii Damiena Chazelle (autor nagradzanych “La La Land” i “Whiplash”) z Ryanem Goslingiem w roli Neila Armstronga, któremu partneruje Claire Foy (znana z serialu “The Crown”, za który zdobyła Złoty Glob). Film otwarcia MFF w Wenecji, nominowany do Złotego Lwa. Opowiada o historycznej misji NASA – lądowaniu na Księżycu.

(premiera 19.10)

3. “Jak pies z kotem”

Kolejny polski film w naszym zestawieniu. Nominowany do Złotych Lwów najnowszy film Janusza Kondratiuka (“Dziewczyny do wzięcia”) z Robertem Więckiewiczem i Olgierdem Łukaszewiczem. Zwiastun zapowiada słodko-gorzką historię o rodzinnej relacji, inspirowaną prawdziwą historią. Dla fanów ironicznego humoru!

(premiera 19.10)

4. “Bohemian Rhapsody”

Film o legendarnym zespole Queen i jego wokaliście Freddiem Mercurym, w którego wciela się świetnie ucharakteryzowany Rami Malek. Zobacz, jak mało znany piosenkarz stał się jednym z najpopularniejszych wykonawców w historii muzyki. Sam zwiastun wywołuje ciarki!

(premiera 2.11)

5. “Jeszcze jeden dzień życia”

Animowany dokument oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego, pokazywany w Cannes. Prace nad filmem trwały kilka lat. Biorąc pod uwagę międzynarodowy sukces “Twojego Vincenta”, ten obraz może mieć szanse na nominacje w kategoriach animacji. Film zrealizowany przez studio Platige Image (producent m.in. nominowanej do Oscara “Katedry” Tomasza Bagińskiego). Ciekawostka: film nakręcono technologią motion capture – czyli animacją powstałą na bazie ruchu aktorów, którzy uprzednio zagrali sceny poddane obróbce i animacji.

(premiera 2.11)

6. “Suspiria”

Remake horroru z 1977 roku (“Odgłosy” Dario Argento) w reżyserii Luki Guadagnino (autor licznie nagrodzonych “Tamtych dni, tamtych nocy”). Historia amerykańskiej tancerki, która przyjeżdża do prestiżowej szkoły baletowej w Berlinie i odkrywa mroczny sekret. W obsadzie Dakota Johnson, Tilda Swinton i Chloë Grace Moretz. Może być kontrowersyjnie, film podzielił krytyków w Wenecji.

(premiera 2.11)

7. “Wdowy”

Najnowszy film Steve McQueena (“Wstyd” i nagrodzony 3 Oscarami, w tym za najlepszy film, “Zniewolony. 12 Years a Slave”), w obsadzie Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Colin Farrell, Robert Duvall, Liam Neeson. Cztery kobiety, które łączy to, że zostały z długami po zmarłych mężach uwikłanych w działalność przestępczą. Świetnie przyjęty w Toronto przez krytyków, a jak wiadomo, co nagradzane w Toronto, to nagradzane Oscarami!

(premiera 16.11)

8. “Narodziny gwiazdy”

Debiut reżyserski Bradleya Coopera, który wciela się również w jedną z głównych ról. Partneruje mu Lady Gaga. Cooper uczył się śpiewać do tej roli 3 lata! To trzeci remake oryginalnego filmu z 1938 roku.

(premiera 30.11)