Niezależnie od tego, czy domowe porządki są dla nas miłe, czy nie, szukamy sposobów, aby wykonać je szybciej lub lepiej, bardziej efektywnie. Na szczęście istnieje wiele produktów i akcesoriów, które stanowią nieocenioną pomoc w czasie sprzątania. Jakie gadżety sprawiają, że domowe porządki idą jak z płatka? Sprawdziliśmy dostępne możliwości i przygotowaliśmy dla Was pomocną, praktyczną listę artykułów!

Odkurzacz samojezdny

Odkurzacz samojezdny z funkcją przecierania na mokro
Źródło: jula.pl

Odkurzanie to jedna z podstawowych czynności wykonywanych podczas niemal każdego domowego sprzątania. Często zajmuje ono najwięcej czasu spośród wszystkich prac, zwłaszcza w przypadku domów o dużym metrażu.

Odkurzacz samojezdny dostępny w sklepie Jula w znaczny sposób ułatwi sprzątanie w domu, przejmując odkurzanie wszystkich powierzchni płaskich. Wystarczy jedynie włączyć lub odpowiednio zaprogramować odkurzacz, aby samodzielnie posprzątał wszystkie pomieszczenia. Odkurzacz może zająć się nie tylko parkietem czy panelami, ale także wykładziną i dywanami.

W czasie kiedy odkurzacz samojezdny zajmuje się czyszczeniem powierzchni płaskich w domu, Ty możesz zabrać się za inne czynności, co znacznie przyspieszy cały proces sprzątania. Należy tylko pamiętać, aby w miarę możliwości usunąć z trasy odkurzacza wszelkie przeszkody oraz zagrodzić dojście do schodów.

Mały odkurzacz ręczny

Odkurzacz ręczny marki Bosch
Źródło: avans.pl

Kiedy odkurzacz samojezdny zajmuje się podłogami, Ty możesz w szybki i prosty sposób usunąć kurz z innych powierzchni, takich jak kanapa, fotele, czy meble. Pomocny będzie w tym mały odkurzacz ręczny.

Odkurzacz marki Bosch znaleźć można w asortymencie sklepu Avans.

Wyjątkowo lekki i poręczny, ułatwi sprzątanie każdego z pomieszczeń w domu. Odkurzacz wyposażony jest w mocną ssawkę, pojemnik oraz wysokiej klasy filtr. Dzięki wymiennym końcówkom odkurzacz doskonale sprawdza się nie tylko podczas sprzątania w domu, ale również w samochodzie.

Czyste, odkurzone fotele i kanapa to wizytówka każdego salonu, dlatego warto z pomocą ręcznego odkurzacza utrzymywać je w odpowiedniej czystości, a co za tym idzie także kondycji. Produkt jest pomocny także podczas szybkiego sprzątania po przygotowywaniu śniadania czy obiadu – bez trudu odkurzy blat z okruszków i suchych resztek jedzenia, pozostawiając go w doskonałej czystości i gotowości na następne kulinarne zadania.

Sklep Avans uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu możesz zyskać 1,5% zwrotu środków za zakupy z goodie.

Myjka do okien Karcher

Myjka do okien firmy Karcher
Źródło: castorama.pl

Mycie okien to dla wielu osób najbardziej nielubiana czynność w sprzątaniu domu. Zmagania ze szklanymi powierzchniami zdecydowanie ułatwi myjka do okien marki Karcher, dostępna w sklepie Castorama. Intuicyjna obsługa i szeroki wybór końcówek oraz funkcji myjki pozwala na szybkie, sprawne i przyjemne umycie nie tylko wszystkich okien, ale także luster oraz szyb samochodowych.

Myjka niezawodnie czyści powierzchnie szklane, nie pozostawiając na nich niepożądanych smug czy zacieków. Specjalna technologia, w którą została wyposażona myjka, zapobiega rozchlapywaniu wody oraz ewentualnemu zamoczeniu powierzchni wokół okien.

Zasilana na mocną, długo trzymającą baterię litowo-jonową myjka to nie tylko gwarancja czystości, ale również wygody. Poręczny, lekki i bezprzewodowy sprzęt pozwala na łatwe umycie wszystkich okien w domu bez konieczności podpinania go do prądu czy ładowania w trakcie sprzątania.

Zmiotka i szufelka z wysięgnikiem

Miotła ze śmietniczką na drążku
Źródło: 4home.pl

Nierzadko dokładne sprzątanie domu wymaga sporej aktywności fizycznej. Zagłębianie się w najdalsze zakamarki, czyszczenie miejsc pod meblami czy wreszcie regularne schylanie się do zmiotki i szufelki mogą z powodzeniem zniechęcić do domowych porządków.

Zmiotka i szufelka z wysięgnikiem, dostępne w sklepie 4Home odciążą Twoje plecy w trakcie domowych porządków. Dzięki nim w łatwiejszy sposób szybko i skutecznie pozbędziesz się niepożądanych zanieczyszczeń.

Zestaw nie tylko wyposażony został w specjalny wysięgnik wychylany w obie strony, ale również w praktyczny element, dzięki któremu za pomocą zaledwie jednego kliknięcia można połączyć oba jego elementy.

Za zakupy w 4Home możesz otrzymać 4,8% zwrotu wydanych środków.

Pianka do mycia dywanów

Pianka do dywanów
Źródło: laboratoriumpanidomu.pl

Wykładziny i dywany często pokrywają sporą część podłóg w naszym domu. Stanowią one nie tylko element ozdobny pomieszczenia, ale także ochronę przed chłodem. To także miękkie miejsce na odpoczynek czy zabawę. Na przyjemnym w dotyku dywanie często swój czas spędzają dzieci, dlatego tak ważne jest utrzymanie go w odpowiedniej czystości.

Pianka do czyszczenia Sil to niezbędny pomocnik w utrzymaniu każdego dywanu we właściwej kondycji. Piankę znaleźć można w asortymencie sklepu Laboratorium Pani Domu. Doskonale sprawdza się przy myciu różnego rodzaju dywanów i wykładzin, jak również tapicerki samochodowej.

Aby zapewnić sobie czysty i miękki, przyjemny w dotyku dywan lub wykładzinę, wystarczy jedynie porządnie wstrząsnąć pojemnikiem z pianką, rozprowadzić specyfik za pomocą dyfuzora umieszczonego na jego końcu, a następnie wetrzeć go w całą mytą powierzchnię. Po 30 minutach należy odkurzyć dywan lub wykładzinę i cieszyć się jego wyjątkową czystością.

Pianka pozwoli na spore oszczędzenie czasu, a co za tym idzie, szybsze uporanie się z domowym sprzątaniem. Podczas gdy środek aktywnie działa na powierzchni dywanu, Ty możesz zająć się innymi czynnościami porządkowymi.

Torba na akcesoria do sprzątania

Torba na przybory do czyszczenia
Źródło: empik.com

Do sprzątania w domu używamy wielu rozmaitych akcesoriów, takich jak ścierki, gąbki, gumowe rękawice, szczotki, czy różnego rodzaju płyny, mleczka i środki do czyszczenia. Noszenie wszystkich tych przedmiotów w rękach do każdego z pomieszczeń lub wracanie się po nie w konkretne miejsce może być wyjątkowo uciążliwe.

Praktyczna torba na akcesoria, którą znajdziesz w salonie Empik, w znaczny sposób ułatwi i usprawni sprzątanie domu. Organizacja domowych porządków będzie dzięki niej banalnie prosta! W torbie łatwo pomieszczą się wszystkie niezbędne przybory, dzięki czemu nie będziesz musiał/a wracać się po którykolwiek z nich.

Torba wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na zniszczenia. Wyposażona w liczne kieszonki oraz solidną, składaną rączkę, jest niezawodnym pomocnikiem podczas każdego sprzątania – nie tylko w domu, ale także w samochodzie czy na działce lub w domu wypoczynkowym.

Sklep Empik uczestniczy w programie goodie cashback, dzięki któremu możesz odzyskać do 6% zwrotu środków wydanych na zakupy.

Dzięki tym praktycznym akcesoriom każde porządki – zarówno te domowe, jak i garażowe czy samochodowe – mogą stać się przyjemnością!

W programie cashback biorą udział takie marki, w których asortymencie znajdziesz akcesoria do sprzątania jak: