Piękna wiosna przed nami, a to oznacza tylko jedno – aktywności sportowe na świeżym powietrzu! Więcej słońca, dłuższe dni, cieplejsze powietrze, obudzenie natury, śpiew ptaków – to wszystko sprzyja temu, żeby coraz częściej wychodzić na dwór, czy pole (jak kto woli). 😉

W tym artykule opowiemy o popularnych sportach i aktywnościach, które warto zacząć uprawiać wiosną. Zatem po krótkiej rozgrzewce lecimy do części głównej!

Rower

Absolutna podstawa, klasyk, jeżeli chodzi o aktywności sportowe na świeżym powietrzu. Przejażdżki rowerowe to świetna okazja, żeby zwiedzić miasto, wyjechać do parku/lasu, a może też – przyjechać do pracy. Oprócz tego, jazda na rowerze niesie ze sobą sporo korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Wymienić można m.in. poprawę kondycji fizycznej – wytrzymałości, zapobieganie niektórym chorobom, czy ogólnie – budowanie większej odporności organizmu. Z innych plusów można wymienić to, że wybierając rower jako środek transportu, przyczyniasz się do poprawy ekologii, czyli działasz na rzecz całej planety!

Rolki, hulajnoga i deskorolka

Kolejne ciekawe propozycje do uprawiania wiosennego sportu to rolki, deskorolka i hulajnoga (ta prawdziwa, a nie elektryczna).😉 Wybierając te atrybuty aktywnego spędzania czasu ćwiczysz przede wszystkim równowagę i balans. Oprócz tego, jazda z pewnością przyczynia się do wzmocnienia wydajności płuc oraz wzmocnienia mięśni nóg. Pamiętaj tylko o bezpieczeństwie – miej na sobie kask oraz specjalne ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki. Jeżeli dopiero rozważasz zmierzenie się z rolkami lub deskorolką, wybierz odpowiednie miejsce, najlepiej z równą i gładką powierzchnią, żeby jak najszybciej się nauczyć jeździć, hamować i  trzymać równowagę.

Spacer i bieganie

Dłuższe dni, słoneczna pogoda, obudzona natura – wszystko to przyczynia się do lepszego nastroju oraz zachęca do dłuższego spędzania czasu poza domem. Jeżeli lubisz bardzo aktywny wysiłek fizyczny – postaw na bieganie. Pamiętaj tylko, że bieganie wymaga przygotowania (jak każda aktywność fizyczna). Zacznij od rozgrzewki – kilku ćwiczeń, które przygotują ciało do zbliżającego się wysiłku, a na koniec zadbaj o schłodzenie organizmu (tzw. cool down) robiąc rozciąganie.

Gry zespołowe

Fajnie czasami zebrać większą ekipę i wspólnie pograć w piłkę nożną, koszykówkę, czy siatkówkę na świeżym powietrzu. Jest to nie tylko korzystne dla zdrowia, lecz budujące więzi społeczne i przyjaźnie. Wolisz gry w parze? Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie tenis stołowy/ziemny lub badminton.

Siłownia w plenerze

Chcesz poćwiczyć na otwartym powietrzu? Siłownia zewnętrzna będzie ciekawym rozwiązaniem. Skorzystać z niej może każdy, a poćwiczyć można na maszynach, które można znaleźć na klasycznych siłowniach. 


Wiosna to idealny moment, żeby zadbać o samopoczucie i wprowadzić więcej sportu do własnego życia. Aktywne spędzanie czasu solo, a może razem z rodziną i przyjaciółmi? Oprócz dobrego miejsca do ćwiczeń, potrzebny jest również odpowiedni ekwipunek – stroje i akcesoria sportowe. Wiele sportowych okazji w korzystnych cenach i z cashbackiem znajdziesz w goodie.


Życzymy udanych treningów!