Goodie: Kołysanka dla Muranowa – cykl plenerowych koncertów

2

Logo Goodie
Ulubione

Kołysankadla Muranowa – cykl plenerowych koncertów

Ważna od 2022-07-03 do 2022-07-24, 23:59

Szczegóły promocji Goodie

Wracamy na Łąkę z muzyką na żywo – w lipcowe niedziele będziemy spotykać się na kameralnych, plenerowych koncertach w zielonej scenerii.
Będzie to akustyczna muzyka z i dla duszy w wykonaniu znakomitych kameralistów z Ukrainy.

Niedziele: 3, 10, 17, 24 lipca, godz. 17.00-18.00

Wstęp wolny🌞


Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
Przed letnim skwarem i nadciągającym zgiełkiem poniedziałku chronić nas będzie muzyka tradycyjna i klasyczna. Minimum słów, maksimum piękna, odprężenia i dobrego skupienia. Rekomendujemy słuchanie koncertów, leżąc na trawie, na kocyku, albo tańcząc na bosaka!

W zielonej przestrzeni instalacji "POLIN na Łące" wystąpią artyści z Ukrainy.

🎤3 i 17 lipca, Zespół Vilni (Wolni)

Zespół Vilni to studentki i studenci oraz absolwentki i absolwenci muzycznych konserwatoriów z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli swoją bezpieczną przystań w Warszawie. Wśród nich są wokalistki, instrumentaliści, dyrygentki, których połączyła wspólna chęć muzykowania i koncertowania. Grają i śpiewają  przede wszystkim muzykę ukraińską, ponieważ chcą ją upowszechniać za granicami swojego kraju. Na dwóch koncertach zaprezentują ukraińskie tradycyjne pieśni z towarzyszeniem waltorni.

🎤10 lipca, "Gra przy stole" Kapela Serihija Ohrimchuka

"Gra przy stole" jest unikalnym elementem w kulturze tradycyjnej. Oprócz grania związanego z konkretnymi rytuałami czy po prostu do tańca, gra "do słuchania" jest jednym z najciekawszych momentów w zabawie ludowej. Muzykowanie takiego rodzaju wywołuje szerokie spektrum wrażeń i emocji; pozwala na kreowanie unikalnych brzmień i kombinacji wykonawczych. Repertuar z regionu Karpackiego Ukrainy sięga od medytatywnych śpiewanek – kolomyjek – do hucznych pijackich przyśpiewek. Kapela Serihija Ohrimchuka zaprezentuje utwory z Bukowiny, Zakarpacia, Huculszczyzny, Lemkowszczyzny i Bojkowszczyzny.

Wystąpią:

Serihij Ohrimchuk (skrzypce, śpiew),
Mikhail Kachalov (fidel, śpiew),
Seweryn Danyleiko (basy, śpiew).
24.07, Kapela Serihija Ohrimchuka

🎤Kapela Serihija Ohrimchuka zabierze nas w muzyczną podróż przez etnograficzne regiony Ukrainy. Od Naddnieprza centralnego i Polesia, przez Podole i Wołyń aż do Galicji. Zobaczymy, jak inne kultury – m.in. żydowska i polska – wpłynęły na tradycyjną muzykę ukraińską.

Wystąpią:
Serihij Ohrimchuk (skrzypce, śpiew),
Olena Yeremenko (skrzypce),
Seweryn Danyleiko (basy, śpiew).

Wszystkie zniżki Goodie

Opinie o promocji Goodie

Napisz pierwszą recenzję