Goodie: #PomagamUkrainie – zgłoś się do akcji!

40

Logo Goodie
Ulubione

#PomagamUkrainie – zgłoś się do akcji!

Ważna od 2022-02-28 do odwołania

Szczegóły promocji Goodie

PomagamUkrainie.gov.pl umożliwi koordynację pomocy humanitarnej.

To narzędzie dla osób potrzebujących pomocy oraz organizacji i osób zainteresowanych jej udzieleniem.
Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.


Potrzebujesz pomocy?

  • Osoby szukające pomocy mogą skorzystać z prostego formularza. W ten sposób szybko i skutecznie skontaktują się z podmiotem właściwym dla ich sprawy. Nie ma znaczenia, czy dopiero opuszczasz Ukrainę, czy jesteś już w Polsce.
Dzięki PomagamUkrainie.gov.pl szybko otrzymasz pomoc lub uzyskasz niezbędne informacje.


Chcesz pomóc?

  • Każda pomoc ma znaczenie: przekazane rzeczy i ubrania, udostępnione mieszkanie lub schronienie dla potrzebujących, ale także wparcie działań organizacyjnych jako wolontariusz. Osób potrzebujących pomocy wciąż przybywa, dlatego już teraz wypełnij formularz i zgłoś się do pomocy dzięki stronie PomagamUkrainie.gov.pl.


Przy pomocy prostego formularza określisz formę pomocy, której chcesz udzielić:

  • Wsparcie materialne – osoby które opuściły swoje domy mają przy sobie często tylko najpotrzebniejsze rzeczy i zapasy na kilka dni. Bezpośrednie wsparcie dla nich to przede wszystkim: woda, żywność, środki medyczne i opatrunkowe, koce, śpiwory, łóżka polowe, odzież;

  • Mieszkanie lub schronienie – część uchodźców potrzebuje mieszkania na kilka lub kilkanaście dni. Jeżeli masz warunki do pomocy – koniecznie zgłoś taką możliwość.

  • Transport – wsparcie w zakresie przewożenia pomocy na terytorium Ukrainy, ale także i potrzebujących osób.

  • Wsparcie osobiste – cała akcja humanitarna to ogromne wyzwanie logistyczne. Dlatego warto włączyć się w pomoc również osobiście jako wolontariusz, który będzie pomagał potrzebującym.


Koordynacja pomocy humanitarnej

Pomoc humanitarną koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.  

PomagamUkrainie.gov.pl – tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz.Wszystkie zniżki Goodie

Opinie o promocji Goodie

Napisz pierwszą recenzję