Vapianotylko aktualne kupony, zniżki, promocje

Mapa sklepów

VapianoRestauracja Vapiano założona została w 2002 roku przez Marka Korziliusa w Hamburgu. W organizacji wnętrza pierwszego lokalu Vapiano pomagał ceniony włoski architekt i projektant Metteo Thun, który opracował znany do dziś projekt. W 2004 roku powstał kolejny lokal, tym razem w Dusseldorfie, a w 2005 roku we Frankfurcie, w Norymberdze oraz w Monachium. Pod koniec 2005 roku siedziba Vapiano została przeniesiona z Hamburga do Bonn. Wydarzenie to było powiązane z otworzeniem lokalu w domu niemieckiego polityka i przewodniczącego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, Ericha Ollenhauera. Rok później pojawiły się pierwsze restauracje Vapiano za granicą w takich krajach, jak Belgia, Austria, Stany Zjednoczone, Turcja i Dubaj. Również w 2006 roku zaczęły pojawiać się pierwsze lokale działające w modelu franczyzowym. W 2011 roku firma Vapiano zadebiutowała na giełdzie, co znacząco poprawiło jej dochody. W natomiast 2014 roku dochód spółki Vapiano pierwszy raz przekroczył 340 milionów euro. Obecnie coraz częściej można wykorzystywać przygotowane przez restauracje Vapiano promocje do obniżenia rachunku za obiady na całym świecie.

 

Polska: Vapiano Warszawa, Vapiano Wrocław i Vapiano Łódź

 

W Polsce możemy korzystać z restauracji Vapiano Warszawa, zlokalizowanej przy ulicy Taśmowej, Włoskiej i na Alejach Jerozolimskich oraz Vapiano Łódź znajdującej się na Alei Politechniki. Również we Wrocławiu działają dwie restauracje sieci Vapiano. Firma od kilku lat skupia się głównie na rozwoju programu franczyzowego, jednak nadal posiada w pełni kontrolowane przez siebie restauracje.

 

Vapiano to zróżnicowane menu

 

W oferowanym przez Vapiano menu znajdziemy makarony, różnego rodzaju risotto, pizzę, lasagne, zupy, sałaty, antipasti, desery oraz dania sezonowe. Vapiano posiada również w swojej ofercie dania dla dzieci oraz szeroki wybór alkoholi importowanych prosto z Włoch. Proponowane przez firmę Vapiano menu to także włoskie kawy i aromatyczne herbaty.

 

Przygotowywane przez Vapiano promocje kluczem do smacznego i taniego posiłku

 

Cykliczne, opracowywane przez Vapiano promocje pozwalają na zaoszczędzenie nawet do 50% na rachunku. Ceny za tradycyjne włoskie potrawy mogą okazać się niewiarygodnie niskie, wręcz porównywalne z restauracjami oferującymi polską kuchnię. Aby być na bieżąco ze wszystkimi ofertami restauracji Vapiano, warto obserwować platformę goodie, która udostępnia najświeższe promocje w restauracjach na terenie całego kraju oraz gazetki ze sklepów spożywczych i lokali usługowych. Goodie udostępnia swoim użytkownikom możliwość instalacji przygotowanej aplikacji mobilnej na systemy operacyjne Android i iOS.

 

Wykwalifikowany personel

 

W restauracjach Vapiano pracują wyszkoleni pracownicy, którzy czuwają nad jakością półproduktów oraz prawidłowym przygotowaniem potraw. Kelnerzy zaopiekują się z należytym szacunkiem każdym klientem, a pracownicy baru polecą odpowiednie wino do konkretnego posiłku. Kucharze w restauracjach Vapiano przechodzą szkolenia na całym świecie, aby tworzone przez nich potrawy były najwyższej jakości.