Czas wreszcie spełnić swoje marzenia i wyruszyć w podniebną podróż. Szukasz tanich lotów? Zachęcamy do skorzystania z linii lotniczych Ryanair. Możesz bezpłatnie zabrać ze sobą bagaż podręczny. Może to być torba lub walizka na kółkach o rozmiarach: 55x40x20cm i mała torebka czy torba na laptopa o maksymalnych wymiarach: 35x20x20cm. Waga bagażu podręcznego nie może przekroczyć 10 kg. Jeśli naruszysz te zasady, otrzymasz karę 50 EUR za sztukę bagażu za sztukę bagażu podręcznego przy bramce wyjściowej do samolotu. Na pokład nie możesz wnieść też bagażu, który nie mieści się pod siedzeniem pasażera z przodu oraz bagażu, który nie mieści się w koszu do pomiaru bagażu.


Informacje o marce

Linie lotnicze Ryanair to gwarancja tanich lotów oraz kupna biletów w licznych promocjach. Linie lotnicze Ryanair latają do wielu miejsc w całej Europie. Marka posiada 398 samolotów typu Boeing 737-800. Powstała w Irlandii w 1985 roku. Założył ją Tony Ryan i jego dzieci. Pierwszy lot odbył się z miasta Waterford w Irlandii do London Gatwick. Ryanair lata do 33 krajów. Posiada 87 baz w Europie. Odbywa 2000 lotów dziennie. Zatrudnia 13000 pracowników. W Polsce Ryanair jest obecny od marca 2005 roku. W tej chwili Ryanair oferuje tanie loty z miast: Warszawa Modlin, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn Mazury, Poznań, Rzeszów, Szczecin.


Informacje o przewoźniku

Ryanair oferuje bilety w licznych promocjach, już od 39 zł w jedną stronę. Na stronie https://www.ryanair.com/pl/pl/ możesz dokonać odprawy przez Internet, otrzymać informacje o lotach, wydrukować kartę pokładową, sprawdzić faktury za zakupy podczas lotu oraz zobaczyć historię faktur. Na tej stronie można również przeczytać odpowiedzi na często zadawane pytania: Jak dokonać odprawy online? Jakie dokumenty podróżne są akceptowane? Kiedy mogę dokonać odprawy online? Kiedy muszę stawić się przy wejściu do samolotu? Do kiedy mogę odprawić bagaż na lotnisku? Czy mogę zmienić rezerwację po dokonaniu odprawy online? Na czym polega procedura przydziału kolejnych miejsc w Ryanair? Jak mogę wykupić ubezpieczenie podróżne? Czy możliwe jest wydanie potwierdzenia odwołania lotu w celach ubezpieczeniowych? Jak złożyć zażalenie? Co należy zrobić, jeśli podczas dodawania sztuki odprawianego bagażu, pierwszeństwa wyjścia na pokład lub sprzętu sportowego płatność online zostanie odrzucona?


Ryanair – infolinia

Na stronie internetowej można również odbyć czat na żywo, od pon. do pt. w godz.: 7-21, sobotę od godz. 8 do 19, w niedz. od godz. 10 do 18. Poza tym pasażerowie mogą wpisywać pytania online do formularza w języku włoskim, hiszpańskim, niemieckim i angielskim.