Lacostetylko aktualne kupony, zniżki, promocje

Mapa sklepów

LacosteLacoste to francuska firma rozpoznawalna przede wszystkim jako producent ubrań, choć wielu znane są także Lacoste buty, okulary, a nawet Lacoste perfumy i zegarki. Produkty Lacoste zdobi bardzo charakterystyczne i szeroko rozpoznawalne logo – zielony krokodyl.


Lacoste sklep – historia

Choć Lacoste zostało założone w 1933 roku, historia firmy sięga roku 1926, kiedy francuski tenisista René Lacoste wymyślił projekt własnej koszulki. Wbrew panującym na ówczesnych kortach trendom, zaczął występować w białej bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami i kołnierzykiem. Dla pozostałych tenisistów, ubranych w niepraktyczne koszule z długimi rękawami, koszulka René stała się obiektem zazdrości. Dlatego po zakończeniu kariery sportowej Lacoste – wraz z francuskim potentatem dzianinowym – Andrem Gillier’em, założył firmę odzieżową.

Do wybuchu II wojny światowej Lacoste produkowało rocznie 300 tysięcy koszulek. Początkowo wszystkie były w kolorze białym. Dziś Lacoste sklep oferuje szeroką gamę barw, choć sztandarowe produkty to koszulki białe, cytrynowo-zielone (limonkowe) i czerwone.


Krokodyl Lacoste

Charakterystycznym elementem produktów Lacoste jest zielony krokodyl. Pomysł na ten motyw pochodzi jeszcze z czasów sportowej kariery założyciela firmy. Kiedy René Lacoste zdobywał światowe korty tenisowe, często nosił ze sobą teczkę ze skóry aligatora. Fakt ten nie umknął amerykańskim dziennikarzom, którzy nadali mu przydomek “Aligator”. Pseudonim spodobał się sportowcowi i zaczął umieszczać wizerunek krokodyla na produkowanych na własny użytek koszulkach. Z czasem, po założeniu firmy i rozszerzeniu działalności Lacoste, krokodyl pojawił się jako identyfikujące producenta logo, choć względem pierwowzorów został znacznie zmniejszony.

Początkowo Lacoste produkowało koszulki dla tenisistów, z czasem rozciągnęło działalność na inne sporty elitarne: tenis, golf, żeglarstwo, krykiet i polo. Obecnie, oprócz flagowych koszulek polo, Lacoste oferuje inne elementy garderoby, jak koszule czy swetry, Lacoste buty oraz akcesoria (Lacoste perfumy, okulary).


Lacoste promocje

Produkty Lacoste cechuje dobra jakość, trwałość i dbałość o szczegóły. Ze względu na unikalną technologię, koszulki marki Lacoste nie wymagają prasowania i świetnie pochłaniają wilgoć. Łączą ze sobą komfort i elegancję. Również Locaste buty i akcesoria słyną ze znakomitej jakości. Ich ceny są dość wysokie, więc warto śledzić pojawiające się w Lacoste promocje.

Ubrania produkowane przez Lacoste należą do jednych z najczęściej podrabianych na świecie. Dlatego warto kupować je w sprawdzonych miejscach. W Polsce Lacoste sklep posiada oficjalne oddziały w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdyni, Juracie, Rzeszowie, Katowicach i Bydgoszczy. Warto mieć na uwadze atrakcyjne Lacoste promocje, które jeszcze łatwiej złowimy, gdy na telefonie zainstalujemy aplikację goodie, przez którą otrzymamy powiadomienie, jeśli w Lacoste buty i ubrania pojawią się w atrakcyjnych cenach. Dzięki goodie Lacoste promocje nie umkną naszej uwadze.