Marka L’Occitane en Provence jest w Polsce bardzo dobrze znana i lubiana. Oddział L’Occitane Polska to jeden z najprężniej działających w Europie, choć firma ma swoje sklepy firmowe w aż 90 krajach na całym świecie. Początki marki L’Occitane brzmią jak historia z baśni dla dzieci. W roku 1976, 23-letni wtedy Olivier Baussan sprzedawał na targach w rodzinnej Prowansji destylat olejku z dzikiego rozmarynu i lawendy. Ten aromatyczny produkt na tyle spodobał się klientom, że jeszcze tego samego roku Baussan w podarowanej mu starej mydlarni otworzył pierwszą produkcję mydła roślinnego. Nazwa L’Occitane pochodzi od nazwy okolicznego języka, w którym mówi się na tym obszarze, czyli Occitan. Pierwszy butik pod nazwą L’Occitane został otwarty w 1981 roku w Volx, innej wiosce położonej w Prowansji.

Obecnie oprócz L’Occitane Polska można znaleźć aż 170 sklepów firmowych w USA, a kolejne 1300 porozsiewanych jest po całym świecie. Od 2010 roku firma notowana jest na giełdzie w Hong Kongu. W 2013 roku została otwarta nowa marka: L’Occitane au Bresil, będąca ukłonem w stronę Brazylii, na której rynek zostały wprowadzone produkty L’Occitane.

Promocje i wyprzedaże

Kosmetyki L’Occitane Polska można znaleźć zarówno w sklepie internetowym marki, jak i stacjonarnie w sklepach firmowych. Aby śledzić na bieżąco L’Occitane promocje, przyda się z pewnością strona internetowa goodie.pl czy też jej mobilna odmiana – aplikacja goodie, gdzie można sprawdzać, kiedy dokładnie będą promocje w L’Occitane Polska oraz w jakiej formie – kody rabatowe, wyprzedaże, promocja sezonowa. Bardzo często w L’Occitane promocje polegają też na tym, że do zakupów za ustaloną kwotę minimalną dorzucane są darmowe prezenty kosmetyczne lub też można kupić kolejny produkt w specjalnej cenie.

Gama produktów L’Occitane

Produkty marki L’Occitane to przede wszystkim pachnące kosmetyki, których skład oparty jest na naturalnych składnikach, takich jak masło shea, olejki czy wyciągi roślinne. Bez trudu można znaleźć kosmetyki L’Occitane dla mężczyzn, kobiet, a także dzieci. Obecnie dostępnych jest około 20 kolekcji, w skład których wchodzą produkty zapachowe, jak wody toaletowe, wody po goleniu czy też kosmetyki pielęgnacyjne. W L’Occitane z powodzeniem można kupić zestawy prezentowe oraz kosmetyki w formacie podróżnym. Do najpopularniejszych kosmetyków marki L’Occitane można zaliczyć przede wszystkim kremy do rąk w unikatowych metalowych tubkach. Jednak bardzo popularna jest też maseczka do twarzy L’Occitane Immortelle czy migdałowy olejek pod prysznic. Dostępne są również tradycyjne mydła w kostce L’Occitane, jak mydło z masłem shea i werbeną. A przecież w L’Occitane wszystko zaczęło się od starej mydlarni, której tradycja jest kontynuowana przez obecnie jedną z najbardziej znanych marek.